Nowa Opera Mini dla Androida lepiej dopasowana do większych ekranów

16-07-2010, 14:42

Ukazała się kolejna wersja mobilnej przeglądarki Opera Mini dla Androida. Stabilne wydanie 5.1 to ukłon w stronę użytkowników najnowszych smartfonów z Zielonym Robotem.

W stosunku do poprzedniego wydania 5.0 usprawniono między innymi wyświetlanie stron w widoku horyzontalnym oraz poprawiono kinetykę ich przewijania. Zoptymalizowano także wygląd przeglądarki na większych ekranach. Poprawę odczują między innymi posiadacze telefonów HTC EVO 4G czy Motoroli Droid X, oba urządzenia nie są jednak jeszcze dostępne w Polsce.

Dodatkowo Opera 5.1 może być teraz ustawiona jako domyślna przeglądarka internetowa, co w wielu przypadkach może przełożyć się na spore oszczędności. Jak czytamy na stronie producenta, dzięki wykorzystaniu serwera pośredniczącego udaje się zoptymalizować rozmiar przesyłanych stron nawet o kilkadziesiąt procent.

>>> Czytaj: Więcej o Operze Mini w DI

Nie mogło zabraknąć także funkcji szybkiego wybierania znanej z pecetowej wersji Opery czy też synchronizacji zakładek i haseł między programami zainstalowanymi na różnych platformach. Przeglądarka obsługuje także automatyczne zapisywanie i wznawianie sesji, nawet jeśli jej zakończenie zostanie wymuszone.

Opera Mini oprócz Androida jest dostępna także dla Windows Mobile czy iPhone'a, na którym ostatnio wręcz bije rankingi popularności. Najnowszą wersję dla systemu Google można znaleźć bezpośrednio w Android Market bądź przechodząc z telefonu na adres m.opera.com.


Źródło: My Opera
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy