Novell: Dożywotnie licencje dla szkół i kuszenie dużą obniżką

04-08-2009, 13:26

Specjalne ceny oprogramowania oraz warunki udzielania licencji dla instytucji oświatowych i akademickich, administracji państwowej i samorządowej, organizacji non-profit oraz firm mają zwiększyć udział Novella na polskim rynku oprogramowania do pracy grupowej, obsługi sieci oraz poczty e-mail.

W ramach inicjatywy "Otwarta szkoła w sieci" wszystkie szkoły, uczelnie i jednostki edukacyjne w Polsce, posiadające akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, mogą otrzymać dożywotnią licencję na oprogramowanie sieciowe, biurowe, komunikacyjne i do organizacji pracy grupowej firmy Novell, płacąc tylko kilka procent ceny katalogowej.

Szkoły i uczelnie, które skorzystają z inicjatywy otrzymają pełne, dożywotnie licencje na wspomniane oprogramowanie oraz do wyboru roczną lub trzyletnią asystę techniczną producenta. W ramach asysty instytucje te mają nieograniczony dostęp do pomocy technicznej świadczonej drogą elektroniczną, bezpłatnych poprawek oraz nowych wersji oprogramowania udostępnionych w trakcie trwania asysty, a także szkoleń z obsługi produktu udostępnionych na stronach internetowych.

Co istotne, Novell nie wymaga odnawiania udziału w programie czy finansowania co roku prawa do korzystania z oprogramowania. Nie wymusza także zakupu oprogramowania na wszystkie komputery w szkole - zapewniają przedstawiciele firmy. Uczelnie i szkoły zainteresowane inicjatywą firmy Novell mogą zwrócić się do dowolnego resellera.

Firma uruchomiła ponadto promocję dla użytkowników komercyjnych, w ramach której do 29 października br. będą oni mogli nabyć o 60% tańsze zestawy oprogramowania do obsługi sieci, poczty e-mail i pracy grupowej. W ramach tej promocji Novell nie nalicza opłat za licencje na oprogramowanie serwerowe, a w cenie zagwarantowana jest roczna elektroniczna pomoc techniczna i dostęp do szkoleń internetowych.

Novell chce także zwiększyć obecność swojego oprogramowania w komputerach jednostek administracji państwowej i samorządowej oraz instytucji non-profit z całego świata. W tym celu przygotował dodatkowe opusty na nowe wersje oprogramowania, uaktualnienia, subskrypcje produktów linuksowych oraz usługi asysty technicznej - poinformowano w komunikacie prasowym.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031