Nokia zaprezentowała kolejne wersje Symbiana

18-11-2011, 13:38

Choć najlepsze lata są już za Symbianem, Nokia nie zamierza odwracać się od użytkowników, którzy kupili telefony wyposażone w tę platformę.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na meksykańskim Nokia Developer's Day zdradzono nieco szczegółów na temat kolejnych wersji Symbiana. Wydania będą nosiły nazwy Carla oraz Donna, a pierwsze nowości trafią do użytkowników już w połowie 2012 roku.

Czytaj także: Pozytywna reakcja na nowe urządzenia Nokii

Poprawek nie zainstalują jednak u siebie wszyscy. Posiadacze modeli Nokii N8, C6-01, C7, E6, E7 oraz X7 będą musieli zakończyć aktualizowanie smartfonów na Symbianie Belle. Jedną z najistotniejszych przeszkód w instalacji Symbiana Carla mają być jego wymagania sprzętowe, w tym procesor taktowany zegarem co najmniej 1 GHz.

W Carli znajdziemy m.in. mocno odświeżoną przeglądarkę, lepsze wsparcie dla technologii NFC, a także nowe widgety i obsługę Dolby Surround. Symbian Donna, który może trafić do pierwszych użytkowników dopiero na początku 2014 roku, nie jest natomiast przeznaczony dla żadnego z dostępnych obecnie urządzeń. Platforma będzie się uruchamiała wyłącznie na dwurdzeniowych procesorach, których obecnie nie posiadają nawet smartfony wyposażone w Windows Phone'a 7.5.

W połowie tego tygodnia szef francuskiego oddziału Nokii potwierdził również, że firma planuje przygotowanie własnego tabletu. Urządzenie wyposażone w Windows 8 ma trafić do pierwszych użytkowników już pod koniec 2012 roku.

Czytaj także: Qualcomm i Nokia razem jeszcze przez długi czas


Źródło: GSM Arena


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag telefonytag tabletytag Symbiantag smartfonytag Nokiatag Donnatag Carlatag Anna
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.