Nokia zapowiada NFC we wszystkich swoich smartfonach

30-08-2011, 20:31

Fiński producent telefonów chce wykorzystywać technologie zbliżeniowe, choć niekoniecznie przy płatnościach.

Nokia zaliczyła niedawno wpadkę związaną z bezpieczeństwem na forum dla deweloperów, choć w tym przypadku nie wyciekły żadne krytyczne dane użytkowników. Producent telefonów chce jednak, by w przyszłości mogli oni jeszcze łatwiej dzielić się drobnymi informacjami.

>>Czytaj także: Wyciek danych z serwerów Nokii

Sonda
Obecność NFC w smartfonach pomoże Nokii?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Firma planuje do tego celu wykorzystać technologię NFC (Near Field Communication), która za kilka lat ma zrewolucjonizować system płatności. Tymczasem jednak mało kto narzeka na standardowe karty płatnicze, a powierzanie kolejnego ważnego zadania urządzeniu, które łatwo zgubić, nie zawsze spotyka się z uznaniem użytkowników.

NFC to jednak nie tylko płatności mobilne, lecz zwyczajnie możliwość przesyłania niemal dowolnego rodzaju cyfrowych informacji. Nokia chce, by rozwiązanie w przyszłości zastąpiło Bluetootha bądź chociaż - ze względu na niewielki zasięg - wsparło go podczas "linkowania" urządzeń.

Wystarczy, że zetkniemy dwa smartfony, by ustanowić połączenie, a później już dowolną drogą będziemy mogli przesłać zdjęcie czy inny plik. Zadanie ma być o tyle ułatwione, że jak powiedział Ilari Nurmi z Nokii, NFC ma się znajdować wkrótce we wszystkich nowych smartfonach firmy, także tych z Symbianem.

Otwartym pozostaje mimo wszystko pytanie, czy w dobie serwisów społecznościowych i powszechnego dostępu do mobilnego internetu użytkownicy rzeczywiście będą mieli ochotę na wymienianie się informacjami w ten sposób.

>>Czytaj także: Apple zatrudniło hakera, który łamał zabezpieczenia iPhone'ów


Źródło: Bangkok Post
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy