Nokia pozywa HTC i RIM

02-05-2012, 21:19

Fiński producent smartfonów oskarżył swoich konkurentów o bezprawne wykorzystywanie należących do niego technologii. Koncern może w ten sposób poszukiwać dodatkowych zysków, które teraz potrzebne są mu jak nigdy wcześniej.

- Nokia jest liderem w wielu technologiach niezbędnych do budowania świetnych urządzeń mobilnych - powiedział Louise Pentland z Nokii w oficjalnym ogłoszeniu firmy. - Już teraz licencjonujemy naszą technologię dla ponad 40 firm.

Czytaj także: Nokia chce sprzedać swoją luksusową markę

Fiński koncern złożył w Niemczech pozew przeciwko firmom HTC, Research In Motion, a także producentowi tabletów ViewSonic, których oskarża łącznie o naruszenie 45 patentów. Rozwiązania dotyczą różnego rodzaju technologii, w tym zarządzania zasilaniem oraz szyfrowania danych.

Nokia podjęła również kroki prawne w Stanach Zjednoczonych, gdzie złożyła pozew przeciwko HTC i ViewSonic, a także skargę do Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) w związku z postępowaniem tajwańskiego producenta smartfonów. Europejski koncern liczy, że ITC nakaże zablokowanie sprzedaży urządzeń HTC na niektórych rynkach, co mogłoby ułatwić ekspansję niezbyt popularnym obecnie urządzeniom z systemem Windows Phone.

- O ile staramy się unikać drogi sądowej, Nokia musi podjąć tego typu kroki, by zakończyć nieautoryzowane wykorzystywanie naszych innowacji i technologii, które nie były szeroko licencjonowane - napisał Pentland w oficjalnym oświadczeniu fińskiego koncernu. Jak również dodał: Wiele z tych wynalazków jest kluczowych dla urządzeń Nokii.

Czytaj także: IDC: Samsung liderem rynku smartfonów


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy