Nokia pozwala wybrać użytkownikom nazwę dla serii smartfonów z WP7

31-08-2011, 13:58

Fiński producent chce zaangażować internautów, by zainteresować ich swoimi nowymi urządzeniami.

Nokia zapowiedziała niedawno, że we wszystkich swoich smartfonach będzie wykorzystywała technologię NFC. Na razie jednak urządzenia sprzedają się znacznie słabiej od oczekiwań.

>>Czytaj także: Wyciek danych z serwerów Nokii

Sonda
Nowe smartfony Nokii zdobędą serca Amerykanów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Aby zwrócić uwagę internautów na nowe urządzenia z Windows Phone, które mają pojawić się jesienią, firma uruchomiła ankietę pozwalającą użytkownikom wskazać nazwę pierwszej serii smartfonów. Na razie fiński producent zapewnił jedynie, że będzie ona wykorzystywana na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Firma chce stworzyć swój odpowiednik dla nazw serii, jak Galaxy, Evo czy iPhone. Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu Nokia zapowiedziała, że zrezygnuje z liter w nazwach swoich urządzeń, by nie wprowadzać w błąd użytkowników. Teraz jednak producent przyznaje, że jest to swego rodzaju krok wstecz i powrót do nazw serii, jak N95 i N95 8 GB.

Obecnie najpopularniejsza nazwa dla pierwszej serii smartfonów z Windows Phone to Nokia Phoenix, jednak wśród ponad 40 propozycji znajdziemy także Jedi, Metro czy Skylight. Swoje głosy oraz nowe propozycje internauci mogą zgłaszać na specjalnie przygotowanej stronie. Obecnie Nokia może się pochwalić udziałem w amerykańskim rynku smartfonów na poziomie 5,7 procent, a przed nią w zestawieniu znajdują się RIM (21,7 procent), Apple (27 procent) oraz Google (41,8 procent).

>>Czytaj także: Apple zatrudniło hakera, który łamał zabezpieczenia iPhone'ów


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy