(akt.) Nokia otworzy sklep z muzyką w Polsce. Tani i dla wszystkich

16-09-2010, 13:44

Nokia uruchomi sklep z muzyką dla polskich użytkowników, w którym będzie można kupić niezabezpieczone pliki mp3 od 2,50 zł - dowiedział się Dziennik Internautów. To dobra wiadomość, bo sklepy takie, jak iTunes, nie śpieszą się z wchodzeniem na polski rynek.

Oficjalne informacje dotyczące sklepu muzycznego Nokii mają się pojawić dziś wieczorem. Dziennik Internautów dowiedział się o tym z własnego źródła, przy okazji wczorajszej konferencji firmy Microsoft.

Z pozyskanych przez DI informacji wynika, że utwory będą pozbawione zabezpieczeń DRM. Ceny mają wynosić ok. 2,5 zł za starsze utwory oraz ok. 3,5 zł za nowsze. Co bardzo ważne, usługa ma być dostępna nie tylko dla posiadaczy urządzeń Nokii, ale również dla posiadaczy innych urządzeń z przeglądarką internetową (dotychczas ze sklepu mogli korzystać tylko użytkownicy telefonów Nokia, a także użytkownicy przeglądarki Internet Explorer).

Dziennik Internautów nie podaje tej informacji jako pierwszy. Już wczoraj wspomniał o tym m.in. serwis Spider's Web, który zresztą cytuje przedstawiciela Nokii i podaje nazwę usługi - Ovi Muzyka. Dziennikowi Internautów nie udało się zdobyć dodatkowych komentarzy ze strony firmy, oprócz zapewnienia, że dziś wieczorem pojawi się na temat Ovi Muzyka oficjalna informacja, dlatego też jesteśmy pewni, że nie jest to tylko plotką. 

Wydarzenie może być przełomowe dla polskiego rynku muzyki cyfrowej. Działające dotychczas polskie sklepy z muzyką online nie mogły wynegocjować korzystnych warunków umów z licencjami. Pliki były drogie i zawierały zabezpieczenia, które bardziej ograniczały sprzedaż niż piractwo. Teraz jest szansa na zmiany. Ewentualny sukces Nokii (w ofercie jest ok. 6 mln utworów) może zwrócić uwagę innych podmiotów (jak np. iTunes czy Amazon) na polski rynek.

>>> Czytaj: Google: schowek na muzykę za 25 USD rocznie

AKTUALIZACJA

Powyższe informacje zostały oficjalnie potwierdzone. Sklep z muzyką Ovi Nokia dostępny jest pod adresem:

music.ovi.com/pl/pl/pc


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930