Nokia nie przekonała europejskich operatorów

17-04-2012, 11:54

Najwięksi europejscy operatorzy przyznają, że smartfony Lumia nie zdołały sprostać konkurencji ze strony smartfonów iPhone oraz tych bazujących na Androidzie. Obecnie Nokia toczy walkę o amerykański rynek tego typu urządzeń.

Fiński producent, który kiedyś mógł się pochwalić dominacją na amerykańskim rynku smartfonów, obecnie ma tam udziały nieprzekraczające 1%. Prowadzenie mają firmie przynieść jednak nowe urządzenia z Windows Phone.

Czytaj także: Nokia udostępnia Symbiana Belle (wideo)

Lumia 900 dostępna w sieci AT&T od dwóch tygodniu cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem - poinformowała agencja Reuters. Niedługo po premierze w urządzeniu odnaleziono błąd, który wynikał ze złego zarządzenia pamięcią smartfona, co w efekcie prowadziło do zrywania połączeń 4G. Nokia niezwykle szybko jednak zareagowała i w zaledwie kilka dni udostępniła poprawkę.

Operatorzy są niestety zwykle bardzo sceptyczni, jeśli chodzi o wspieranie nowych urządzeń. Zdaniem agencji Reuters wielu narzeka, że ich cena jest zbyt wysoka, a przy tym same smartfony nie są zupełnie innowacyjne. Istotnym problemem jest również słaba rozpoznawalność wśród klientów, co zmusza operatorów do promowania nowych urządzeń z własnej kieszeni.

- Nikt nie przychodzi do sklepu z pytaniem o telefon z Windows Phone - powiedział jeden z szefów europejskiego telekomu, którego firma sprzedaje urządzenia Lumia 800 oraz 710. - Nokia postawiła sobie podwójne zadanie: przywrócić swoją wiarygodność, jeśli chodzi o tworzenie nowoczesnych smartfonów, ale również promowanie systemu Windows Phone, który jest niemal nieobecny na rynku.

Zdaniem przedstawiciela jednego z operatorów Microsoft stworzył oprogramowanie, które umożliwia robienie "masy świetnych rzeczy", jednak niewielu użytkowników o tym wie. Jeśli Lumia byłaby dostarczana z tym samym oprogramowaniem i dostępna z Androidem, a nie Windows Phone, całość byłaby znacznie łatwiejsza do sprzedaży - powiedział.

Czytaj także: Nokia najtańsza od 15 lat


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031