Nokia Lumia 800 oficjalnie zaprezentowana (wideo)

26-10-2011, 14:29

Urządzenie z Windows Phone 7.5 Mango ma być przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników.

Stephan Elop szefujący Nokii zaprezentował nowe urządzenie, które ma powalczyć z popularnym smartfonami, opartymi o platformę iOS oraz Android. 

Czytaj także: Smartfony z WP7 mogą być wkrótce tańsze

Lumia 800 wyposażona została w 3,7-calowy ekran AMOLED, jednordzeniowy procesor 1,4 GHz, a także 8-megapikselowy aparat z lampą błyskową. Całość działa oczywiście pod kontrolą nowej wersji platformy Windows Phone 7.5 Mango, która od niedawna dostępna jest już także dla posiadaczy wcześniejszego wydania systemu.

Smartfon oferuje nawigację turn-by-turn Nokia Drive, która teraz ma działać również bez konieczności łączenia się z internetem. Fiński producent zapewnił przy okazji, że użytkownicy będą mieli wygodny dostęp do sklepu z muzyką Music Store oraz serwisu dla fanów sportu ESPN Sports Hub.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami nowa Nokia trafi do sprzedaży już na początku listopada. W pierwszej kolejności będzie można ją kupić za około 420 euro we Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Premiera na polskim rynku może być opóźniona nawet o kilka tygodni.

Czytaj także: Windows Phone 7 ma już rok


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy