Nokia: Ładowanie telefonów słońcem jest niepraktyczne

08-01-2012, 19:55

Przez ostatnie miesiące Nokia badała, jak sprawdzają się zamontowane w telefonach ogniwa fotowoltaiczne, które w przyszłości mogłyby zastąpić standardowe akumulatorki. Efekty eksperymentu nie są jednak zadowalające.

Fiński producent testował telefony z ogniwem fotowoltaicznym w kilku państwach świata, różniących się znacznie warunkami atmosferycznymi. Nawet w najlepszej lokalizacji sprawność podzespołów wciąż pozostawiała wiele do życzenia.

Czytaj także: Microsoft pozywa za pirackie płyty

- Ilość energii wygenerowanej do zasilania smartfona jest bezpośrednio związana z warunkami pogodowymi oraz dostępem do słońca - zauważa Nokia na swojej stronie. - Również styl życia, a nawet kąt padania światła mogą mieć znaczny wpływ na ilość wygenerowanej energii.

Jak łatwo było przewidzieć, najlepiej słoneczne ładowarki wbudowane w smartfony sprawdzały się na terenie Kenii. W tym przypadku nawet aktywne wykorzystywanie urządzenia, w tym obsługa dodatkowych multimediów, nie zdołała zaburzyć pracy telefonu.

Prototypowa Nokia ładowana słońcem
fot. - Prototypowa Nokia ładowana słońcem
Ostatecznie fiński producent poinformował jednak, że wykorzystywanie tego typu rozwiązań do ładowania urządzeń jest bardzo niepraktyczne, a zatem obecnie ma nikłe szanse na szerszą popularyzację. Korporacja bez wątpienia poszukuje sposobów na odróżnienie swoich smartfonów od konkurencyjnych produktów, a niedawno poinformowano nawet, że Nokia Ace ma być promowana z pomocą ogromnego budżetu reklamowego.

Czytaj także: Nokia rezygnuje z nazwy Symbian


Źródło: Nokia
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31