Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nokia chce mieć w swoich smartfonach najlepsze aparaty

03-05-2012, 15:42

Fiński koncern poinformował o rozszerzeniu współpracy z firmą Carl Zeiss, która produkuje różnego rodzaju sprzęt optyczny. Dzięki takiemu posunięciu urządzenia Nokii mają się wyróżniać wśród konkurentów jakością tworzonych zdjęć.

Carl Zeiss już wcześniej produkował optykę dla telefonów Nokii, teraz oba koncerny zapewniły, że ich współpraca zostanie w przyszłości rozszerzona. Obecnie na rynek trafiają już pierwsze urządzenia z niespotykanymi do tej pory parametrami.

Czytaj także: Nokia obiecuje poprawę i zapowiada kolejne urządzenia

Nokia 808 PureView
fot. Nokia - Nokia 808 PureView
Na początku maja w sklepach zawitała na przykład Nokia 808 PureView, której aparat został wyposażony w sensor o czułości aż 41 megapikseli oraz optykę Carl Zeiss. Smartfon działa jednak pod kontrolą Symbiana, a nie platformy Windows Phone stosowanej w nowych urządzeniach Nokii.

Carl Zeiss był kluczowym partnerem przy tworzeniu pierwszego urządzenia PureView - powiedział Jo Harlow, szefujący w Nokii działowi smartfonów. - Zyski ze współpracy obu firm będą się przejawiały w większej liczbie innowacji dla urządzeń PureView oraz kolejnych usprawnieniach w rejestrowaniu obrazu na smartfonach, które prezentowane będą w najbliższych miesiącach i latach.

Przywoływanie przez Nokię wizji kolejnych lat jest ostatnio coraz częstsze, szczególnie w dobie bardzo słabych aktualnych wyników fińskiego koncernu. Niedawno odchodzący ze stanowiska prezes Nokii Jorma Ollila tłumaczył w rozmowie z Financial Times, że obok smartfonów firma chce zaprezentować w przyszłości również gamę tabletów z Windows 8 oraz "sprzętów hybrydowych".

Czytaj także: Nokia najtańsza od 15 lat


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: NokiaOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik