NK jednak tworzy konkurencję dla GG

23-07-2011, 12:06

Będzie można porozmawiać ze znajomymi, sprawdzić pocztę czy rzucić okiem na ostatnio dodane zdjęcia. Rzecznik NK zapowiada też, że będą opcje, których nie ma w serwisie NK. Dostępna jest już wersja beta na system Windows.

W lutym br. informowaliśmy w Dzienniku Internautów o rozpoczęciu prac nad desktopową aplikacją serwisu społecznościowego NK. Aplikacja ma trafić do użytkowników systemu Windows i Linux. Oficjalnie nie mówi się o systemie Mac, jednak NK nie wyklucza takiej możliwości - jeśli znajdzie się odpowiedni odbiorca.

Gdy na początku roku rozmawialiśmy z rzecznikiem NK, Joanną Gajewską - zapewniała, że aplikacja nie będzie komunikatorem. Dziś to stwierdzenie uległo zmianie, ponieważ „nie będzie czystym komunikatorem”.

- Aplikacja nie miała być i nie będzie „czystym komunikatorem”, komunikator będzie jedną z jej opcji. Prócz niego na pewno w rozwiązaniu znajdą się: podgląd poczty, dodanych zdjęć i opisów, powiadomienia; sukcesywnie będą też dołączane inne rozwiązania, m.in. takie, których nie ma w „tradycyjnej” NK – tłumaczy Joanna Gajewska, rzecznik serwisu społecznościowego.

>> Czytaj też: "Strumień dla gier" być może już wkrótce w Google+

Sonda
Korzystasz z komunikatora w formie aplikacji?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Serwis NK na końcu ubiegłego roku w zestawieniach Megapanel PBI/Gemius nieco zyskiwał na popularności (po wcześniejszych spadkach), co było zrozumiałe – przypadały wówczas święta i Nowy Rok. W piątkowym zestawieniu za maj 2011 serwis traci już znacznie, bo ponad 700 tys. użytkowników. NK na te problemy zareagowało już wcześniej, wykorzystując trend na mobilne aplikacje, co de facto się udało, ponieważ liczba odsłon rosła.

Przedstawiciele portalu społecznościowego nie wierzą jednak w badania Megapanel PBI/Gemius, ponieważ – ich zdaniem – NK ma wiele połączeń spoza naszego kraju, których ww. badanie nie obejmuje. Aplikacja desktopowa, która teraz jest w wersji beta na Windows, zabierze kolejne odsłony i użytkowników z Megapanelu. Nie powinno być jednak problemu, aby komunikator pojawił się w zestawieniu najpopularniejszych aplikacji, bo aktualnie na 20. miejscu jest Foobar2000 z zasięgiem zaledwie 0,35 proc.

Aplikacja NK na Windows
fot. NK - Aplikacja NK na Windows
Największą konkurencją może być najpopularniejsze w naszym kraju Gadu-Gadu, które kojarzone jest głownie z komunikatorem. GG Network to jednak sieć społeczności, które zdaniem prezesa, Tomasza Jażdżyńskiego, gromadzi ok. 10 mln użytkowników (Megapanel podaje ponad 6 mln korzystających z samego komunikatora). Wielu jednak zarzuca, że GG szybko osunie się, gdy pojawi się konkurent na platformy Linux i Mac, gdzie obecnie GG oficjalnie nie jest dostępne. Przedstawiciel GG wspomniał jednak, że w drugiej połowie tego roku (prawdopodobnie jesienią) powinny zostać udostępnione aplikacje na wspomniane już systemu, co wypełniłoby lukę.

>> Czytaj też: 72% firm ogranicza pracownikom dostęp do portali społecznościowych

NK pomimo tego, iż traci użytkowników, nadal ma ich wiele. Według ostatniego Megapanelu jest to 11,5 mln, co stanowi już wyśmienitą bazę użytkowników. Nie można też zapominać o grupie docelowej. Zarówno z komunikatorów, jak i NK, najczęściej korzystają ludzie młodzi. Zapytaliśmy Jarka Rybusa z GG Network o rosnącego konkurenta – komunikator NK, jednak ten nie chciał sprawy komentować.

Tymczasem aplikację NK w wersji beta na Windows można pobrać ze strony: nk.pl/#aplikacja_nk


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930