nju.mobile to nowa tania marka Orange. Play ma się czego obawiać?

22-04-2013, 23:52

Orange zapewnia, że mocno zamiesza na rynku. Nie są to jednak pierwsze tak śmiałe obietnice firmy.

Grupa TP (Orange Polska) w poniedziałek oficjalnie poinformowała o planach wprowadzenia na rynek tańszej marki nju.mobile. Plotki na ten temat pojawiały się już od kilku tygodni.

Smartfon

Smartfon (fot. Shutterstock)

Tania oferta na kartę

- Będziemy mieć nową markę nju.mobile. Przygotujcie się na prostą, tanią ofertę prepaid i postpaid, bez zobowiązań, umów lojalnościowych, gwiazdek, a zwłaszcza drogich celebrytów w rolach głównych - poinformował na swoim blogu rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński.

Jabczyński tłumaczy, że nju.mobile będzie oferowało bardzo tanie usługi, a całość sprzedawana ma być głównie w internecie. Więcej szczegółów na temat nowej oferty poznamy dopiero w czwartek, jednak już teraz spekuluje się na temat tego, czy zmiany faktycznie będą oznaczały rewolucję.

Konkurent z tańszą marką

Sonda
Ceny połączeń telefonicznych w Polsce są zbyt duże?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Warto zauważyć, że już teraz T-Mobile funkcjonuje razem ze swoją tańszą marką Heyah. Orange bez wątpienia również chce walczyć o młodszych użytkowników - ceniących sobie brak umów i niskie koszty związane z utrzymaniem telefonu.

Witold Tomaszewski z Teleopolis cytowany przez Wyborcza.biz zauważa natomiast, że w związku z wprowadzeniem nowości, najbardziej zagrożony może się czuć operator Play. Trzeba jednak przypomnieć, że Orange już nie raz zapowiadał rewolucję, ale nic z tego nie wychodziło - podsumowuje Tomaszewski.
Choć przedstawiciele Orange zapewniali wcześniej, że nie mają zamiaru brać udziału w wojnie cenowej z innymi operatorami, najwyraźniej duża część użytkowników w Polsce wciąż stawia ceny na pierwszym miejscu. O tym, jak Orange radziło sobie na początku roku, powinniśmy się przekonać jeszcze w tym tygodniu, gdy spółka zaprezentuje raport kwartalny.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy