Niewidomy przejechał się autem Google (wideo)

30-03-2012, 12:17

Samojezdne auta Google to nie tylko drogie zabawki, co firma udowodniła, umożliwiając przejażdżkę autem osobie niewidomej. Często niepełnosprawni nie mogą korzystać ze swojego środka transportu, ale w przyszłości to się może zmienić.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W USA w stanie Michigan prawo pozwala osobom niewidomym polować bez opiekuna (sic!), ale raczej nikt nie pozwoliłby niewidomemu jeździć autem. Ta bariera w korzystaniu z własnego środka transportu może zniknąć dzięki automatycznym samochodom Google. Film pod tym tekstem pokazuje, jak Steve Mahan, mocno niedowidzący mieszkaniec Kalifornii, jedzie Toyotą Prius wyposażoną w radary, lasery i inne technologie dbające o bezpieczny przejazd.

Steve Mahan utracił zdolność widzenia w 95%. To osoba niemal niewidoma, która jednak mogła siedzieć za kierownicą auta i jechać uprzednio zaprogramowaną trasą. Był to specjalny test Google, przeprowadzony niezależnie od prac badawczych firmy, które koncentrują się na automatycznym samochodzie. 

Czytaj: Pierwszy wypadek automatycznego samochodu

Sterowane automatycznie samochody Google przejechały z powodzeniem ponad 200 tys. mil, a przejażdżka ze Stevem Mahanem była drobnym elementem eksperymentów z tymi pojazdami. Google postanowił jednak podzielić się wrażeniami z tej przejażdżki, aby pokazać, że automatyczne samochody to coś więcej niż ciekawe nowinki. Mogą one uczynić samochody bezpieczniejszym, a także bardziej dostępnym środkiem transportu.

Marc Andreessen powiedział swojego czasu, że w przyszłości samodzielne prowadzenie auta może być uznane za działanie niemoralne. Dziś wydaje się to tylko mrzonką, ale przecież istnieją już automatyczne pociągi, a lotnictwo w dużej mierze polega na rozwiązaniach automatyzujących czynności pilota. Teraz kolej na samochody. 

Poniżej film Google prezentujący przejażdżkę niewidomego:

Czytaj: Toyota chce zbudować sieć społecznościową w samochodach


Źródło: YouTube/Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag wideotag samochodytag niewidomitag motoryzacjatag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.