Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Niemiecki eBay z dostawą do Polski,InteliSoft z nową nazwą. Przegląd #ebiznes

29-05-2017, 07:25

W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o planach ekspansji zagranicznej dwóch polskich firm, nagrodach branżowych i nowinkach ze świata gier. Zapraszam do lektury.

  • InteliSoft, działająca od 2002 roku firma zajmująca się projektowaniem i programowaniem rozwiązań dedykowanych i usługami w modelu SaaS, zmienia nazwę na CodeProud. Pod tym szyldem firma będzie oferowała usługi IT także klientom za granicą, korzystając ze swojego doświadczenia i zainteresowania rynków usługami z Europy Środkowej (źródło: materiał prasowy CodeProud).
  • Bloober Team i QubicGames wspólnie wydadzą grę BRAWL na popularną ostatnio konsolę Nintendo Switch. Bloober Team udostępni tytuł, a QubicGames będzie wydawcą gry, dbając o przeniesienie jej na nową platformę. Do końca tego roku gra ma być wydana w Ameryce Północnej, Europie i Japonii (źródło: komunikat firm Bloober Team i QubicGames).
  • Za realizację systemu SAP SuccessFactors do zarządzania kapitałem ludzkim firma Neuca otrzymała nagrodę twórców oprogramowania - SAP Quality Awards 2017 - w kategorii „Innowacyjność”. Za wdrożenie odpowiedzialna była firma GAVDI Polska, realizując wiele specyficznych i złożonych wymagań klienta (źródło: materiał prasowy GAVDI Polska).
  • Drukarka 3D Zortrax M200 zwyciężyła w kategorii Best Personal 3D w głosowaniu zorganizowanym wśród czytelników portalu 3D Printing Industry, w którym oddano w sumie ponad 200 tys. głosów (źródło: materiał prasowy firmy Zortrax).
  • eBay umożliwia polskim użytkownikom łatwą realizację zamówień z niemieckiej platformy eBay.de z dostawą do Polski. W tym celu nawiązał współpracę z dostawcą usług logistycznych Borderlinx. Według eBay, niemieccy sprzedawcy znajdują się w czołówce pod względem popularności wśród polskich użytkowników serwisu (źródło: materiał prasowy firmy eBay).
  • 26 maja polska premierę miała pudełkowa wersja gry Everspace, wydanej przez Techland. Jest to kosmiczna gra przygodowa studia Rockfish, a wydanie premium nosi nazwę "BIG BANG Edition" (źródło: materiał prasowy Techlandu).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima