Niemiecka policja zamyka witrynę do udostępniania plików

22-02-2012, 19:22

Witryna Skyload.net została zamknięta przez niemiecką policję - poinformował serwis TorrentFreak. Zatrzymano również administratora i dostawcę usług hostingowych dla popularnej strony.

Skyload.net, podobnie jak zamknięte niedawno MegaUpload, pozwalało na dzielenie się plikami w sieci. W tym przypadku jest to kontynuacja zatrzymań związanych z witryną Kino.to, która oferowała streaming filmów.

Czytaj także: Piraci to dobrzy i wierni klienci

Według TorrentFreak operator usługi Skyload.net został oskarżony o przesłanie do programu afiliacyjnego Kino.to ponad 10 tysięcy filmów. Działania tego typu mogły być niezwykle dochodowe, jednak nie dla wytwórni filmowych, które z tego tytułu nie otrzymywały oczywiście ani grosza.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku sąd skazał 27-letniego twórcę serwisu Kino.to na 3 lata pozbawienia wolności. Martin S. miał być współodpowiedzialny za ponad 1,1 miliona naruszeń praw autorskich. Tego typu działalność przynosiła gigantyczne zyski jemu, a także innym osobom, które zajmowały się rozwijaniem witryny.

Tylko w okresie od od sierpnia 2009 do czerwca 2011 roku administrator Kino.to miał zarobić na witrynie ponad 400 tysięcy euro. Sędzia nie ukrywał, że miało to istotny wpływ na wymierzoną Niemcowi karę. Jak powiedział, kierowała nim przede wszystkim chęć łatwego zarobienia dużych pieniędzy, o których zwykli obywatele kraju mogą wyłącznie pomarzyć.

Czytaj także: 3 lata za kratkami dla admina Kino.to


Następny artykuł » zamknij

Street View wkracza do Rosji

Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy