Nielegalne filmy i gry w wypożyczalni

13-03-2008, 08:48

Ponad 800 filmów i 1200 gier komputerowych bez licencji na wypożyczanie znaleźli w jednej z wypożyczalni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy policji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Znalezione przez policjantów filmy i gry pomimo, że były oryginałami, nie posiadały praw licencyjnych do ich rozpowszechniania. Właściciel wypożyczalni nie odprowadzając stosownych tantiem za ich rozpowszechnianie, uczynił z tego procederu swoje stałe źródło dochodu.

Ponadto na dwóch dyskach twardych komputerów znajdujących się w wypożyczalni policjanci znaleźli 40 gier komputerowych gotowych do skopiowania na płyty.

Obecnie policja ustala, jaką wartość miały materiały, które udostępniał właściciel wypożyczalni. Szacuje się, straty właścicieli praw autorskich z tytułu nieuiszczonych tantiem mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Za rozpowszechnianie cudzych utworów bez wymaganych uprawnień i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu, oraz nielegalne kopiowania gier, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Policja.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag wypożyczalnietag policjatag gry komputerowetag filmy
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.