Niebezpieczne przepychanki o technologię Skype

03-08-2009, 09:09

Twórcy Skype chcą zabronić obecnemu właścicielowi - eBay - korzystania z części kodu, która nie jest własnością największego serwisu aukcyjnego na świecie. eBay chce w związku z tym zbudować własne oprogramowanie, które zastąpi sporny kod, co może poważnie odbić się na działaniu komunikatora.

Działania twórców Skype, pracujących teraz pod szyldem Joltid Ltd., są znaczącą przeszkodą na drodze eBay do wprowadzenia Skype na giełdę i sprzedaży jego akcji, które było planowane na 2010 rok.

W związku ze sporem z twórcami, którzy w dalszym ciągu posiadają prawa do części technologii stojącej za Skype, eBay chce stworzyć swój własny software o podobnej funkcjonalności. Może to oznaczać spore problemy - nie dość, że stworzenie takiego kodu będzie bardzo kosztowne, to oprogramowanie eBay może po prostu nie współpracować poprawnie z pozostałym kodem Skype.

W efekcie może to doprowadzić nawet do zamknięcia komunikatora Skype, przynajmniej do czasu kiedy stara i nowa technologia będą ze sobą odpowiednio współgrały.

W międzyczasie eBay pozwał też Joltid do sądu, aby odzyskać prawa do całości technologii stojącej za Skype. Problemem jest to, że na wokandę trafi ona dopiero w czerwcu 2010 roku, stąd ruch eBay w kierunku stworzenia własnej alternatywy dla Skype.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Skypetag rozprawytag Joltidtag eBay
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy