Nie graj w Mario Kart na Facebooku

27-10-2011, 12:08

Oszuści zachęcają do grania w wyścigi na popularnym portalu społecznościowym. Zamiast gry użytkownicy dostają jednak ankietę wyłudzającą poufne dane.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Mario Kart - zachęta do zagrania w grę
fot. - Mario Kart - zachęta do zagrania w grę
„Zagraj w Mario Kart ze swoimi znajomymi na Facebooku! Dołącz do rozgrywki multiplayer już teraz! Kliknij tu, aby zagrać” – rozpowszechniane przez oszustów informacje o takiej treści przyjmują formę nie tylko aktualizacji statusów, ale są też rozsyłane jako prywatne wiadomości.

Mario Kart - zachęta do zagrania w grę
fot. - Mario Kart - zachęta do zagrania w grę
Kliknięcie w link skutkuje przekierowaniem na stronę zachęcającą do rozpoczęcia gry. Wciśnięcie „Graj teraz” powoduje jednak wyświetlenie się ankiety, której wypełnienie rzekomo daje szansę wygrania iPhone'a 5. Scammerzy przeoczyli chyba wiadomość o tym, że iPhone 5 może pojawić się dopiero w drugiej połowie 2012 r.

Mario Kart - informacja o rzekowej nagrodzie
fot. - Mario Kart - informacja o rzekowej nagrodzie
Wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa na Facebooku niestety nie blokują tego scamu, dając oszustom spore pole do popisu i tym samym umożliwiając im naciągnięcie dużej liczby użytkowników. Oczywiście, im większy ruch na stronach-pułapkach, tym większą prowizję otrzymują scammerzy i większa ilość spamu zalewa tablice oraz skrzynki wiadomości użytkowników portalu. Jak zwykle w takich przypadkach, zalecamy użytkownikom Facebooka ostrożność.

Czytaj także: Złośliwe oprogramowanie na Facebooku wykorzystuje popularność rozmów wideo


Źródło: Sophos


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.