Netia sprzeda P4 sprzęt transmisyjny za 65,4 mln zł

28-07-2009, 21:54

Netia SA zawarła w dniu 24 lipca 2009 roku umowę ze spółką P4, na podstawie której w ciągu najbliższego roku odsprzeda sprzęt transmisyjny wykorzystywany dotąd do świadczenia usług transmisji danych właśnie na rzecz tej firmy. Sprzedająca firma spodziewa się pełnego zwrotu nakładów inwestycyjnych związanych z projektem usług transmisji dla P4.

Netia zawarła ze spółką P4 umowę sprzedaży sprzętu transmisyjnego używanego do świadczenia usług transmisyjnych na dostawę usług transmisyjnych UMTS. W wyniku negocjacji sprzęt transmisyjny zostanie nabyty przez P4 w trzech etapach. Całkowita cena za urządzenia wynosi 65 417 550 zł - poinformowali przedstawiciele firmy.

Umowa UMTS została zawarta na czas nieokreślony i wygaśnie w chwili zakończenia okresu wypowiedzenia ostatniego z łączy, na których Netia świadczy usługi transmisji. Minimalny okres wypowiedzenia dla wszystkich usług transmisyjnych dla P4 został wydłużony z 12 do 24 miesięcy. W ramach renegocjowanej umowy Netia spodziewa się świadczenia usług transmisyjnych na rzecz P4 w kolejnych latach, przede wszystkim na bazie własnych sieci metropolitalnych i ogólnopolskiej, światłowodowej sieci szkieletowej.

- Planowaliśmy tę transakcję już od jakiegoś czasu – wyjaśnia Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia SA. - Dzięki sprzedaży tej części naszej infrastruktury zyskujemy większą elastyczność w zakresie realizacji naszej strategi – dodaje.

Strategia Netii ukierunkowana jest na rozwój bazy klientów indywidualnych i biznesowych, nie zaś na projekty usług hurtowych dla innych operatorów. Jeśli P4 skorzysta z prawa zakupu sprzętu transmisyjnego, przychody Netii oraz zysk EBITDA będzie kształtował się na poziomie około 30% obecnych przychodów i EBITDA. Spółka spodziewa się pełnego zwrotu nakładów inwestycyjnych poniesionych na projekt usług transmisyjnych dla P4.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag UMTStag umowytag sprzedażtag P4tag Netiatag EBITDA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy