Netbooków będzie szybko przybywało

20-04-2012, 15:18

Tylko w drugim kwartale do sklepów ma trafić 55 milionów netbooków - poinformował Digitimes Research. To istotny wzrost w stosunku do początku roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Liczba netbooków dostarczanych do sklepów ma w ciągu drugiego kwartału wzrosnąć aż o 17,6%. Również w ujęciu rocznym oznacza to powiększenie zapotrzebowania na tego typu urządzenia o niemal 10% - informuje Digitimes Research.

Czytaj także: Większość ultrabooków z hybrydowymi dyskami?

Choć na początku roku dostawcy netbooków odnotowali spadki, prawdopodobnie w dłuższej perspektywie nie będą mieli w związku z tym problemów. Największym producentem netbooków, podobnie jak w przypadku wszystkich komputerów PC pozostaje firma Hewlett-Packard.

W drugim kwartale HP dostarczy do sklepów około 10 milionów netbokoów, natomiast drugie miejsce ma przypaść Lenovo z wynikiem na poziomie 8,425 miliona. Warto przypomnieć, że Lenovo chce się stać największym na świecie producentem komputerów osobistych, a z każdym kwartałem zmniejsza się jego dystans do lidera rynku.

Na kolejnych miejscach, jeśli chodzi o produkcję netbooków, znaleźć się mają Acer (7,4 miliona), Asus (6,2 miliona), Dell (5,5 miliona), Toshiba (4,565 miliona) oraz Apple (4,1 miliona). Globalna sprzedaż netbooków w całym 2012 roku zdaniem Digitimes Research przekroczy ponad 236 milionów urządzeń.

Czytaj także: Lenovo wstrzymuje sprzedaż netbooków przez sieć


Źródło: Digitimes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.