Neelie Kroes: SOPA to złe prawo

20-01-2012, 20:21

Holenderska ekonomistka i polityk Neelie Kroes, pełniąca funkcję komisarza europejskiego ds. agendy cyfrowej w Parlamencie Europejskim, wyraziła negatywną opinię na temat kontrowersyjnego prawa SOPA.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kroes zapewniła na Twitterze, że SOPA nie przyniosłaby pożądanych efektów, a znacznie większe korzyści można uzyskać w inny sposób. Nie wszyscy podzielają jednak taką opinię.

Czytaj także: MPAA: Protesty przeciwko SOPA to niebezpieczne sztuczki

- Ciesze się, że coraz więcej ludzi odwraca się od popierania SOPA - napisała obecna wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej. - Nie potrzebujemy złego prawa, a zamiast tego powinniśmy się skupić na tym, jak wyciągnąć największe korzyści z posiadania otwartej sieci.

Jak dodatkowo humorystycznie zauważyła Kroes: Przekraczanie prędkości jest również niezgodne z prawem, jednak nikt nie wbudowuje progów zwalniających w autostrady. Rzesza przeciwników drakońskiego prawa szybko powiększyła się w środę po ogólnoświatowym proteście, do którego przyłączyły się największe internetowe witryny.

Protest przeciwko SOPA poparły m.in. Wikipedia, Minecraft, Reddit oraz Mozilla, które wyświetlały informacje na temat niebezpieczeństw, jakie mogłoby przynieść nowe prawo. Internetowa manifestacja nie spodobała się m.in. Rupertowi Murdochowi (właściciel Fox TV, The Wall Street Journal, Fox Studios czy Sun) czy organizacji RIAA, której przypisuje się autorstwo antypirackiej ustawy.

Czytaj także: Anonymous zaatakują Sony za wsparcie dla SOPA?


Źródło: Twitter


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.