Naukowcy wdrożyli w życie primaaprilisowy żart Google (wideo)

05-04-2011, 09:04

Gmail Motion, czyli sterowanie skrzynką odbiorczą za pomocą gestów, wcale nie jest tak dalekie od rzeczywistości, jak mogłoby się wydawać.

Pierwszego kwietnia wspominaliśmy o innowacyjnej usłudze Gmail Motion, która już z daleka wyglądała na żart z okazji prima aprilis. Niektórzy przyjęli całość jednak bardziej jako inspirację.

>>Czytaj także: Wstyd użyty do walki z piractwem na Androidzie

Sonda
Sterowanie komputerem przy użyciu gestów jest wygodne?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Naukowcy z kalifornijskiego ICT MxR Lab przygotowali swoją wersję Gmail Motion, oczywiście znacznie okrojoną, jednak wciąż można dzięki niej na przykład otwierać otrzymane wiadomości czy odpowiadać na e-maile.

Całość nie opiera się o kamerkę internetową, jak to przedstawiono w primaaprilisowym żarcie Google, lecz wykorzystuje popularnego Kinecta, który już niejednokrotnie używany był do sterowania różnymi aplikacjami.

Co najbardziej interesujące, wszyscy użytkownicy, którzy posiadają Microsoft Kinect, mogą ze strony uniwersytetu pobrać niezbędne pliki i samodzielnie przetestować system FAAST (Flexible Action and Articulated Skeleton Toolkit) wykorzystywany do sterowania programami.

>>Czytaj także: Zabytki z Włoch i Francji w Google Street View


Źródło: ict.usc.edu
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy