Nasza-Klasa ruszyła z castingiem do filmu

12-05-2009, 12:17

Internauci, którzy chcą przedstawić swoją historię w filmie dokumentalnym o Naszej-Klasie, mogą wysyłać swoje zgłoszenia na specjalny adres e-mail. Reżyser tego filmu w wywiadzie dla Interaktywnie.com przyznał, że początkowo miał być to obraz o twórcach Naszej-Klasy, ale z czasem zdecydowano się na przedstawienie losów jego użytkowników.

W lutym informowaliśmy, że Nasza-Klasa.pl z firmą Rochstar przygotuje serial, który będzie emitowany w TVP. Niezależnie od tego powstanie również pełnometrażowy film dokumentalny, którego producentem będzie Odra Film, Instytucja Kultury Województwa Dolnośląskiego.

Film ma opowiadać o idei, powstaniu oraz rozwoju serwisu Nasza-Klasa.pl. Ma on także ukazywać losy niektórych użytkowników i zjawiska społeczne towarzyszące portalowi. Twórcy zapraszają, aby na adres casting@nasza-klasa.pl internauci wysyłali opisy tego, w jaki sposób Nasza-Klasa wpłynęła na ich życie.

Reżyserem filmu będzie Kamil Król, absolwent PWSFTviT w Łodzi. W wywiadzie, jakiego udzielił serwisowi Interaktywnie.com, twórca powiedział, że od dawna obserwował Naszą-Klasę. Z czasem zauważył, że niektórzy użytkownicy dzięki niej całkowicie zmienili swoje życie np. bo kogoś poznali albo coś zrozumieli.

Z wywiadu dowiadujemy się też, że więcej czasu w filmie zostanie poświęcone losom internautów, jednakże losy twórców portalu zostaną również szczegółowo przedstawione. Pracownicy Naszej-Klasy nie mieli wpływu na scenariusz, ale zostali poinformowani o jego założeniach. Reżyser twierdzi, że wybierając zgłoszenia internautów do filmu, będzie kierował się raczej ich historią niż talentem aktorskim.

Film ma się ukazać w przyszłym roku. Prace ruszą w czasie wakacji. Więcej na ten temat w Interaktywnie.com: Wywiad z reżyserem filmu o Naszej-klasie


Źródło: Interaktywnie.com
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31