Największy konkurent nowego iPada? Stary iPad

08-06-2012, 18:39

Choć rynek tabletów jest bardzo zróżnicowany, lista najpopularniejszych urządzeń tego typu praktycznie się nie zmienia. Liderem sprzedaży jest nowy iPad, a drugie miejsce należy do... iPada 2.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Po tym, jak na rynku pojawił się nowy iPad, Tim Cook poinformował, że spadnie cena poprzedniej wersji urządzenia. Miało to zachęcić mniej zasobnych klientów do zakupów i wygląda na to, że strategia taka jak najbardziej się sprawdziła.

Czytaj także: Mercedes integruje Siri ze swoimi samochodami

Według badania przeprowadzonego przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), premiera nowego iPada charakteryzowała się przebiegiem bardzo podobnym do tej wcześniejszej, gdy prezentowano urządzenie oznaczone numerem "2". Od czasu pojawienia się kolejnej wersji tabletu sprzęt z LTE odpowiedzialny był za około 59% ogólnej sprzedaży iPada.

iPad 2, który obecnie kosztuje o ok. 100 dolarów mniej niż najnowsza wersja urządzenia, wciąż stanowił pozostałe 41% sprzedawanych sprzętów tego typu kalifornijskiej firmy. Apple nie oferuje już pierwszego wydania swojego tabletu, który posiada parametry bardzo zbliżone do iPada 2. Niemal co drugi klient wybiera więc obecnie wydanie urządzenia z nieco gorszym ekranem, jednak znacznie tańsze.

Jak informowaliśmy niedawno, kolejne iPady mają do siebie przekonywać również innowacyjnym oprogramowaniem. Do tabletów od firmy Apple trafić ma na przykład asystent Siri, który powinien pomagać w obsłudze urządzenia, działając w niewielkim okienku.

Czytaj także: Google i Microsoft chcą mieć swoje Siri


Źródło: AllThingsD


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.