Najgorsze czasy jeszcze przed producentami dysków twardych?

19-01-2012, 15:33

Powódź w Tajlandii wpłynęła na znaczne podwyższenie cen dysków twardych. Sytuacja prawdopodobnie nie poprawi się w tym roku - uważa europejskie SCC.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Europejski dostawca rozwiązań technologicznych SCC poinformował w swoim raporcie, że sytuacja producentów dysków może nie wyglądać najlepiej w 2012 roku. Pomimo to już teraz niektóre firmy tego typu donoszą o poprawie wyników.

Czytaj także: Seagate opanował powódź

- Zakłócenie spowodowane przez dostawców części dopiero teraz jest naprawdę odczuwalne i obserwujemy wzrost cen oraz przerwy w sprzedaży z tym związane - napisał Andy Wright z SCC. - Korporacje muszą zabezpieczyć swoje zapotrzebowanie na dyski twarde zanim zacznie ono rosnąć.

Zdaniem analityków w przyszłości ceny dysków mogą wzrosnąć jeszcze bardziej, co w szczególnie trudnym położeniu postawi na przykład internetowych gigantów, którzy wykorzystują ogromne ilości tego typu podzespołów w swoich centrach danych. W erze cloud computing również rozwijanie własnych centrów danych przez mniejsze firmy ma coraz mniejszy sens - uważają analitycy.

W najbliższym czasie znaczną popularność mają zyskać za to dyski SSD, które nie wykorzystują ruchomych elementów. Choć na razie podzespoły takie są zbyt drogie, by wykorzystywać je w centrach danych, znaleźć można je m.in. w droższych komputerach przenośnych. Niedawno Apple poinformował nawet o przejęciu firmy, która zajmuje się produkowaniem układów tego typu.

Czytaj także: Western Digital może mieć problemy z przejęciem Hitachi


Źródło: SCC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.