Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Naiwnością nazwał jeden z wysokich urzędników chińskich próby ukrywania złych wiadomości przed opinią publiczną i zaapelował o więcej otwartości. Czy oznacza to zmianę w polityce informacyjnej Chin?

Zdaniem Wang Guoqinga, wiceministra Państwowej Rady Informacji, w obliczu bardzo dynamicznego rozwoju środków komunikacji, naiwnością jest sądzić, że możliwe jest całkowite blokowanie negatywnych informacji. Nawołuje więc organy władzy lokalnej do większej otwartości i przejrzystości, jeśli chodzi o politykę informacyjną - czytamy na stronach China Daily.

Przyjęty w styczniu Dekret o Otwartości Informacji Rządowych, mimo że wejdzie w życie dopiero w maju przyszłego roku, winien doprowadzić do poprawy sytuacji. Może stanowić też pewien punkt zwrotny, jeśli chodzi o cenzurę w Chinach. Wang podkreśla, że media należałoby uwzględniać także w sytuacjach kryzysowych. W przeciwnym razie rządowi grozi utrata zaufania i poparcia społecznego.

Póki co, media pełne są doniesień o kolejnych odsłonach cenzury Państwa Środka. Na MySpace brak jest grup dyskusyjnych dotyczących polityki czy religii, Yahoo przekazuje władzy e-maile użytkowników, krytykujących rząd Chin, a Google filtruje wyniki wyszukiwania...

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: China Daily