Nagraj wybory i umieść na YouTube

17-10-2008, 07:32

Kampania wyborcza w USA idzie pełną parą, angażując coraz więcej środków przekazu. W walkę polityczną włączyli się m.in. serwis YouTube oraz producenci gier komputerowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już 4 listopada, nie dziwi więc coraz więcej inicjatyw internetowych związanych z tym wydarzeniem. Serwis YouTube wraz z pracownią badań opinii społecznej PBS zachęca wszystkich Amerykanów, którzy mają coś do powiedzenia na temat wyborów, do umieszczenia swoich nagrań na specjalnie do tego celu stworzonym kanale Video Your Vote.

YouTube chce także, by na dedykowanym wyborom kanale internauci umieścili nagrania z samego dnia wyborów, zwłaszcza te, które sugerować mogą naruszenie przepisów o przeprowadzaniu elekcji. Zaleca jednak ostrożność w filmowaniu, by samemu takowych regulacji nie naruszyć i nie wylądować w więzieniu.

Na kanale Video Your Vote znajdują się także linki do nagrań PBS, a także do wywiadów z amerykańskimi ekspertami od polityki - podaje agencja AP.

Jak z kolei informuje BBC, obaj kandydaci postanowili także mocniej zaakcentować swoją obecność w świecie IT. Barack Obama stał się pierwszym kandydatem na najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych, który reklamuje się w grach komputerowych. Jego wizerunek obecny jest w 18 produkcjach, m.in. Guitar Hero, Burnout Paradise oraz Madden 09. Gry te są jednak dostępne tych w 10 stanach, w których możliwe jest wcześniejsze głosowanie.

Z kolei John McCain chciał skorzystać z potęgi serwisu YouTube. Serwis jednak postanowił usunąć wszelkie nagrania kampanii wyborczej z powodu naruszenia praw autorskich. Komitet wyborczy Republikanów będzie się odwoływał od tej decyzji.


Źródło: AP, BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag wybory prezydenckie
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.