Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Do uzyskania estetycznego, cieszącego oko trawnika niezbędna jest wydajna kosiarka. W większych ogródkach lub na działkach lepiej sprawdzi się model spalinowy od elektrycznego czy akumulatorowego. Wybór na rynku jest jednak na tyle duży, że samo określenie rodzaju napędu nie rozwiązuje problemu i nie jest jednoznaczną odpowiedzią na pytanie, jaką kosiarkę wybrać. Sprawdź, na jakie parametry należy zwrócić uwagę kupując kosiarkę spalinową.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę spalinową?

Silnik

Sercem maszyny jest oczywiście silnik. Tutaj zasada jest dosyć prosta – im większa powierzchnia do skoszenia, tym większego i bardziej wydajnego silnika potrzebujesz. Przekrój urządzeń pod tym względem jest bardzo szeroki i znajdziesz zarówno modele o mocy 3 KM, jak też 7 KM. Do większości ogrodów zaleca się wybieranie pomiędzy maszynami w przedziale 4-6 KM. Dzięki temu kosiarka bez problemu poradzi sobie ze skoszeniem terenu do 1000 m2. Zwróć też uwagę na to, czy silnik jest dwu- czy czterosuwowy. Te pierwsze są nieco mocniejsze, lecz też przez to głośniejsze i trudniejsze w obsłudze, więc do przydomowego ogródka praktyczniejszy może okazać się sprzęt z silnikiem czterosuwowym. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat, sprawdź specjalnie przygotowany ranking kosiarek spalinowych, który pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Zobacz również inne przydatne porady do ogrodu pod tym adresem - https://magazyn.ceneo.pl.

Szerokość koszenia

Na komfort codziennego korzystania z kosiarki wpływa w znacznej mierze szerokość koszenia, z jaką pracuje dane urządzenie. Model z większą szerokością roboczą pozwoli Ci na szybsze doprowadzenie do estetycznego stanu większego terenu, lecz będzie trudniejszy w obsłudze we wszelkiego rodzaju zakamarkach – przy rabatkach kwiatowych czy wąskich ścieżkach. Przed zakupem oceń zatem nie tylko rozmiar koszonego terenu, ale też jego charakter i to, czy jest to otwarta, pusta przestrzeń, czy trawnik o nieregularnych kształtach. Dostępne są zarówno modele o szerokości roboczej ok. 40 cm, jak też takie, w których przekracza ona 50 cm. Oprócz tego dowiedz się też, jak wybrać paliwo do kosiarki - https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/jakie-paliwo-do-kosiarki.

Regulacja wysokości koszenia

Kosząc swój trawnik, możesz również stylizować go i ciąć na różnej wysokości w różnych miejscach. Dzięki temu efekt wizualny w połączeniu z wystrojem ogrodu czy roślinami może być jeszcze ciekawszy. Podczas zakupów nie możesz zatem pominąć opcji regulacji wysokości koszenia. Z reguły jest ona możliwa nie tylko w określonym przez producenta przedziale, ale też w kilku stopniach. Przedział ten waha się w granicach 20-80 mm. Prostsze modele kosiarek oferują trzystopniową regulację, lecz jeśli zależy Ci na większych możliwościach i bardziej różnorodnej stylizacji trawnika, możesz postawić na sprzęt z nawet siedmiostopniową regulacją.

Foto: Envato Elements, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *