Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Multikomunikator i wideorozmowy w przeglądarce

06-10-2008, 09:59

Pojawił się nowy polski multikomunikator internetowy, który działa w przeglądarce i pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych i wideo. Można więc w jednym miejscu zgrupować wszystkie kontakty, konta komunikatorów, a potem korzystać z nich na dowolnym komputerze.

Nowy komunikator nosi nazwę Tokonda. W wersji beta wystartował we wrześniu tego roku. Tokonda działa w każdej przeglądarce i w każdym systemie operacyjnym. Nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Sama procedura zakładania konta na stronie tokonda.pl jest niespomplikowana – wypełniamy formularz, czekamy na e-mail i klikamy w link aktywacyjny.

Użytkownicy mogą także wypróbować działanie multikomunikatora w wersji demonstracyjnej, bez konieczności logowania się do systemu.

Za pośrednictwem Tokondy można korzystać ze wszystkich swoich kont założonych w systemach gadu-gadu, tlenu, jabbera czy gogle talk. Wideokonferencje mogą się odbywać tylko między użytkownikami Tokondy. Poza tym użytkownicy Tokondy mogą słuchać last.fm i grać w sudoku. Niebawem mają być dodane kolejne aplikacje, które pozwolą wszystkim rozbudowywać swoje konta na portalu Tokondy.

Tokonda - okno rozmowy
fot. DI - zrzut z ekranu - Tokonda - okno rozmowy

Jeśli chodzi o interfejs, to aplikacja bardzo przypomina komunikatory desktopowe. Mamy różne okna, które możemy przesuwać, powiększać itd. Dziennik Internautów testował program na przeglądarkach Opera i Firefox działających na systemie Ubuntu (najnowsze wersje). Wszystkie funkcje wydawały się działać poprawnie. Sama obsługa komunikatora wydaje się dość intuicyjna.

Tokonda, ustawienia programu
fot. DI - zrzut z ekranu - Tokonda, ustawienia programu

Twórcą Tokondy jest wrocławska firma Akond Lab. Jej współzałożyciel Mikołaj Kałuszyński mówi, że Multikomunikator to dopiero początek portalu Tokonda. Planowany jest również rozwój zastosowań biznesowych. Komunikator będzie można - na przykład - zintegrować z systemem bankowym, leasingowym czy logistycznym.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Akond LabOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik