Multikomunikator i wideorozmowy w przeglądarce

06-10-2008, 09:59

Pojawił się nowy polski multikomunikator internetowy, który działa w przeglądarce i pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych i wideo. Można więc w jednym miejscu zgrupować wszystkie kontakty, konta komunikatorów, a potem korzystać z nich na dowolnym komputerze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowy komunikator nosi nazwę Tokonda. W wersji beta wystartował we wrześniu tego roku. Tokonda działa w każdej przeglądarce i w każdym systemie operacyjnym. Nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Sama procedura zakładania konta na stronie tokonda.pl jest niespomplikowana – wypełniamy formularz, czekamy na e-mail i klikamy w link aktywacyjny.

Użytkownicy mogą także wypróbować działanie multikomunikatora w wersji demonstracyjnej, bez konieczności logowania się do systemu.

Za pośrednictwem Tokondy można korzystać ze wszystkich swoich kont założonych w systemach gadu-gadu, tlenu, jabbera czy gogle talk. Wideokonferencje mogą się odbywać tylko między użytkownikami Tokondy. Poza tym użytkownicy Tokondy mogą słuchać last.fm i grać w sudoku. Niebawem mają być dodane kolejne aplikacje, które pozwolą wszystkim rozbudowywać swoje konta na portalu Tokondy.

Tokonda - okno rozmowy
fot. DI - zrzut z ekranu - Tokonda - okno rozmowy

Jeśli chodzi o interfejs, to aplikacja bardzo przypomina komunikatory desktopowe. Mamy różne okna, które możemy przesuwać, powiększać itd. Dziennik Internautów testował program na przeglądarkach Opera i Firefox działających na systemie Ubuntu (najnowsze wersje). Wszystkie funkcje wydawały się działać poprawnie. Sama obsługa komunikatora wydaje się dość intuicyjna.

Tokonda, ustawienia programu
fot. DI - zrzut z ekranu - Tokonda, ustawienia programu

Twórcą Tokondy jest wrocławska firma Akond Lab. Jej współzałożyciel Mikołaj Kałuszyński mówi, że Multikomunikator to dopiero początek portalu Tokonda. Planowany jest również rozwój zastosowań biznesowych. Komunikator będzie można - na przykład - zintegrować z systemem bankowym, leasingowym czy logistycznym.


Źródło: Akond Lab


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.