Mrugniesz okiem, a Google Glass zrobi zdjęcie

22-04-2013, 20:06

Ziściła się czarna wizja osób dbających o prywatność. Wkrótce Google Glass mogą się stać jeszcze inteligentniejsze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jeden z użytkowników serwisu Reddit znalazł w aplikacji MyGlass dostarczanej razem z okularami Google'a interesujące informacje, które sugerują, jakich funkcji możemy się wkrótce spodziewać w urządzeniu. 

Google Glass

Sterowanie oczami i gestami

Obecnie urządzeniem Google Glass można sterować za pomocą niewielkiego panelu dotykowego umieszczonego w obudowie okularów oraz dyktując polecenia głosowe. W ten sposób bardzo łatwo jest zauważyć, czy ktoś np. rozpoczyna nagrywanie wideo albo rozkazuje swojemu gadżetowi zrobić zdjęcie. W przyszłości może to nie być tak oczywiste.

Z kodu "zakopanego głęboko" w programie MyGlass wynika, że Google przygotowuje już funkcje umożliwiające sterowanie okularami za pomocą ruchów gałek ocznych albo prostych gestów przed kamerką urządzenia. Już teraz w kodzie odnaleźć można np. funkcję, która odpowiada za zrobienie zdjęcia, gdy mrugniemy.

Wielu użytkowników i koniec prywatności?

Sonda
Kupisz Google Glass?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Google Glass w nowej wersji mogą też rozpoznawać użytkownika, który je zakłada i dostosowywać się do niego. W skrócie: będą bardziej inteligentne, a ich działanie powinno być mniej uciążliwe. Jednocześnie jednak możemy się nie dowiedzieć, czy ktoś wyposażony w Google Glass właśnie wykonał nam zdjęcie albo utrwalił nasz wizerunek w inny sposób. To z pewnością nie ucieszy osób, które bardzo dbają o swoją prywatność.

Dla Google'a tego typu ruch nie jest jednak niczym zaskakującym. Podobnie jak w przypadku innych produktów wyszukiwarkowego giganta, nowości są obliczone na maksymalną wygodę i... zbieranie informacji o użytkownikach. Im łatwiej można umieścić w sieci nowe wideo, obrazek czy innego rodzaju multimedia, tym dla Google'a lepiej. Pytanie, czy tak samo zadowoleni będą użytkownicy...


Źródło: The Next Web


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.