Można pobierać BitTorrent Bleep - komunikator odporny na szpiegowanie

18-09-2014, 14:35

Bleep, komunikator bazujący na BitTorrencie, ma być odporny na szpiegowanie. Jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych, także w wersji na Androida i Mac.

Pod koniec lipca firma BitTorrnet Inc. ogłosiła stworzenie komunikatora Bleep, który ma być odporny na szpiegowanie i wycieki. Odporność bierze się z tego, że Bleep umożliwia ustanawianie rozmów absolutnie bez centralnego serwera. Mówiąc najprościej, jeśli ktoś chce nawiązać połączenie, pyta najbliższego sąsiada w sieci o to, czy ten wie o dostępności danej osoby. Potem pytanie trafia do sąsiadów sąsiadów, ich sąsiadów itd.

Do tej pory Bleep w wersji alfa był dostępny na zaproszenia, ale wczoraj został udostępniony publicznie, dla każdego zainteresowanego. Pod adresem labs.bittorrent.com/bleep/ można pobrać wersję dla Windowsa, Maka i Androida. Początkowo, na etapie zaproszeń, dostępna była tylko wersja dla Windowsa.

Z aplikacji można korzystać, podając swój adres e-mail lub telefon, a także w trybie "incognito". Można rozmawiać głosowo i tekstowo, ale wyłącznie z osobami, które w danym momencie są online. Można zaimportować kontakty z Google i zapraszać nowe osoby z użyciem e-maili, SMS-ów, kodów QR i klucza publicznego. Można też przenieść istniejące konto na Androida.

grafika

Sonda
Wypróbujesz Bleep?
  • już próbowałem/próbowałam
  • wypróbuję
  • nie próbowałem/próbowałam i nie będę
wyniki  komentarze

Próbowaliśmy używać tego komunikatora. Jest bardzo prosty, wręcz ascetyczny, a jego obsługa nie sprawi problemu nikomu, kto używał innych komunikatorów. Oczywiście należy pamiętać, że jest to ciągle wersja alfa. Aplikacja może być niestabilna, a u niektórych osób podobno w ogóle się nie uruchamia.

Użytkownicy wersji mobilnej powinni uważać zarówno na transmisję danych, jak i na zużycie baterii (Bleep ich nie oszczędza). Trzeba też mieć na uwadze, że choć uda się przenieść konto założone na komputerze na Androida, nie da się tego zrobić w odwrotnym kierunku. Stała jakość rozmów głosowych też jest jeszcze wyzwaniem dla tego komunikatora.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930