Mozilla ma nowy pomysł na zarządzanie otwieranymi kartami

10-02-2011, 06:03

Choć na razie całość nie wydaje się szczególnie wygodna, może dzięki nowym pomysłom w przyszłości jeszcze chętniej będziemy przeglądać sieć.

Mozilla ostatnio skupia się na dostarczeniu użytkownikom odpowiedniego poziomu prywatności przez implementację funkcji "Do Not Track", natomiast w międzyczasie projektanci przygotowują bardzo nowatorskie koncepcje sterowania Firefoksem.

>>Czytaj także: Mozilla porzuca Prism na rzecz Chromeless

Sonda
Korzystasz z eksperymentalnych dodatków do przeglądarek?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem przedstawiono pomysł na jeszcze wygodniejsze zarządzanie otwieranymi kartami. Jak zauważa Edward Lee z Mozilli, użytkownicy chętnie instalują wiele różnych rozszerzeń, które mają nieco uporządkować bałagan, jaki panuje w przeglądarce. Deweloperzy chcą im wyjść na przeciw, jednak nowe rozwiązanie będzie miało swoją cenę.

Nietypowe zarządzanie otwieranymi kartami odbywa się w ramach nowej wersji dodatku Home Dash 5, który zmienia standardowy interfejs Firefoksa w jego minimalistyczną wersję, zachowując jednak wszystkie funkcje przeglądarki.

Pomysł polega na uwzględnieniu kolejności otwierania stron i przypisywania na tej podstawie odpowiedniego statusu kartom: własny - aktualnie otwarta strona, dziecko - linki otwarte z aktualnej strony, znajomy - zakładki otwierane w tym samym momencie, rodzeństwo - inne linki otwarte z tych samych "rodziców", rodzice - strony z których pochodzi aktualna karta, brak - niepowiązane z niczym karty.

Home Dash w Firefoksie
fot. - Home Dash w Firefoksie
W zależności od aktualnego statusu, miniatury zakładek mają różną wielkość i jak przyznają projektanci, do dawniej otwieranych witryn znacznie trudniej się dostać. Jest to jednak cena, jaką trzeba zapłacić za wygodny dostęp do tych najświeższych.

>>Czytaj także: Firefox 4 beta z opcją "Do Not Track"


Źródło: MozillaLabs
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31