Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mozilla chce ukryć informację o wersji Firefoksa

16-08-2011, 13:20

Skrócony cykl wydawniczy sprawił, że numer z oznaczeniem wersji szybko rośnie, dezorientując przy tym wielu użytkowników. Mozilla ma radykalny pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Mozilla zapowiedziała niedawno, że chce walczyć z rozszerzeniami instalowanymi automatycznie podczas wgrywania innych programów. Rozwój popularnej przeglądarki w ostatnim czasie nabrał tempa również z innego powodu.

>>Czytaj także: Fałszywa aktualizacja dla Firefoksa z załączonym trojanem

Sonda
Czy Karen ma szansę na powrót z sukcesem?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Podobnie jak w przypadku Google Chrome'a, Firefox rozwijany jest teraz w krótszym cyklu wydawniczym. Oznaczenia związane z numerem wersji dla wielu użytkowników okazały się nieco niepokojące czy wręcz komiczne. Mozilla w przyszłości chce więc zrezygnować z podawania niewygodnych numerów.

Zamiast tego organizacja skupia się na udostępnianiu Firefoksa w kanałach, z których każdy zawiera wersję przeglądarki w określonym stadium rozwoju. Użytkownicy, którzy nie chcą eksperymentować, powinni wybrać po prostu Firefoksa z kanału zawierającego wersje stabilne, a później tylko regularnie aktualizować narzędzie.

Informacja o wersji Firefoksa w przyszłości ma być ukryta dla użytkownika, nawet w oknie zawierającym dane na temat przeglądarki. Zamiast tego wyświetlać się będzie informacja o dacie ostatniej aktualizacji oraz o tym, czy do pobrania dostępne są poprawki.

W przypadku, gdyby dany internauta potrzebował jednak numeru wersji, na przykład w rozmowie ze wsparciem technicznym, będzie można go sprawdzić, wpisując w pasku adresu Firefoksa about:support.

>>Czytaj także: Firefox: zobacz pomysły na nowy interfejs


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: MozillaOstatnie artykuły: