Mozilla blokuje rozszerzenia znanych antywirusów

06-10-2011, 15:00

Dodatki przygotowane przez McAfee czy Nortona często powodowały problemy z przeglądarką.

Jak zauważył serwis ZDNet, popularne dodatki do przeglądarek, które miały ułatwiać użytkownikom dbanie o bezpieczeństwo, zostały zablokowane przez Mozillę.

Czytaj także: Firefox 10 zaoferuje cichsze aktualizacje

Organizacja rozwijająca Firefoksa informuje, że kroki takie zostały przedsięwzięte "by chronić użytkowników". Po przejściu na stronę rozszerzenia od McAfee internauci mogą przeczytać komunikat stwierdzający, że "często powoduje ono wyłączanie się programu". Informacja opatrzona dużym czerwonym znakiem z pewnością skutecznie zniechęci do instalacji wielu użytkowników.

- Gorąco zachęcamy użytkowników do wyłączenia rozszerzeń powodujących problemy, jednak mogą oni ich wciąż używać, jeśli zaakceptują związane z nimi ryzyka - informuje na swojej stronie Mozilla. McAfee na własnej witrynie zapewnia z kolei, że w przyszłości zamierza naprawić usterki powodujące trudności. Jesteśmy świadomi problemów i pracujemy z Mozillą nad ich rozwiązaniem - zapewnia zespół.

Trudności we współpracy z popularną przeglądarką ze względu na krótszy cykl wydawniczy ma również Norton Toolbar. W przeszłości fundacja blokowała także kilka produktów Microsoftu, w tym Bing Bar w związku z problemami dotyczącymi zabezpieczeń. Warto przypomnieć, że Firefox 8 został wyposażony w nowego asystenta dodatków, który m.in. uniemożliwia ich instalację przez zewnętrzne programy.

Czytaj także: Mozilla tworzy silnik dla przeglądarkowych gier 3D


Źródło: ZDNet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy