Motorola udostępnia Androida 4.0 dla tabletu Xoom

19-01-2012, 10:32

Motorola, jako jeden z pierwszym producentów na świecie, udostępnia swoim użytkownikom aktualizację do nowego Androida 4.0. Na nowości poczekać będą musieli posiadacze modeli 3G.

Podczas targów CES wielu producentów tabletów oraz smartfonów obiecało swoim użytkownikom aktualizacje do nowej wersji "Zielonego Robota" oznaczonej jako Ice Cream Sandwich. Zwykle jednak na nowości muszą oni jednak trochę poczekać.

Czytaj także: Problemy z aktualizacją tabletu Asus Transformer Prime

Motorola poinformowała w środę, że użytkownicy tabletu Xoom dostają już aktualizacje do nowej wersji oprogramowania. Niestety na razie trafią one wyłącznie do użytkowników, którzy zakupili modele bez modułu 3G. Na razie nie wiadomo, kiedy nowości trafią do posiadaczy innej wersji tabletu.

Niedawno nowe urządzenia bazujące na Androidzie 4.0 zaprezentowały m.in. Lenovo oraz Asus. Również Acer zapowiedział wcześniej, że zamierza udostępnić 4-rdzeniowy sprzęt z ekranem 1080p, który będzie działał pod kontrolą nowej wersji platformy mobilnej od firmy Google i zadebiutuje jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Jak zauważa serwis PaidContent, nierówne traktowanie użytkowników, którzy posiadają wydania tabletów wyposażone w obsługę 3G/4G, to efekt wpływu operatorów na dystrybucję aktualizacji. Nowoczesne urządzenia przenośne wymieniające dużą liczbę danych mobilnych bardzo istotnie obciążają sieci, co zmusza telekomy do gigantycznych inwestycji w infrastrukturę.

Czytaj także: iPad coraz ważniejszym narzędziem pracy


Źródło: PaidContent
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy