Motorola ratuje skórę przez podział

27-03-2008, 13:45

Aby ratować komórkowe ramię Motoroli zarząd firmy postanowił je wydzielić i usamodzielnić. Czy to jednak uratuje producenta, który ostatni spektakularny sukces odniósł dwa lata temu?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Telefon Razr trafił do sprzedaży w 2005 roku i utrzymywał silną pozycję w roku następnym. Od tamtego momentu jednak Motorola systematycznie traci udziały na rynku telefonów komórkowych. Nie dość, że zwiększa się dystans do lidera - fińskiej Nokii - to dodatkowo firmę wyprzedził także Samsung - informuje agencja AP.

Motorola od zeszłego roku boryka się także z problemami finansowymi, czego konsekwencją była m.in. redukcja zatrudnienia o 7 i pół tysiąca osób, wycofanie się z rynków wschodzących oraz odejście jednego z jej szefów - Eda Zandera.

Zarząd Motoroli postanowił podzielić firmę na dwie części. Jedna z nich zajmowałaby się tylko telefonami komórkowymi a druga sieciowymi rozwiązaniami dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz sprzedażą urządzeń komputerowych i komunikacyjnych dla przedsiębiorstw. Ma to pozwolić każdej ze spółek na lepszy rozwój poprzez skupienie się jedynie na wybranych aspektach działalności. Wcześniej spekulowało się jednak, że krok ten może być spowodowany chęcią sprzedaży działu komórek.

Analitycy uważają powyższy ruch Motoroli za rozsądny, co przełożyło się na wzrost notowań akcji spółki na giełdzie w Nowym Jorku. Jednocześnie spodziewają się dalszego zmniejszenia liczby zatrudnionych oraz rewizji kosztów. Spółka poszukiwać będzie także osoby, która umożliwi Motoroli powrót na drugie miejsce wśród producentów telefonów komórkowych.


Źródło: AP, Motorola


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.