Moja firma: Netkobiety - mimo upływu lat wciąż jest ciekawie

14-06-2012, 21:52

Forum dla kobiet Netkobiety.pl dostępne jest w sieci od wielu lat. Już wkrótce znajdziemy jednak na nim nowości związane z poradami ekspertów, a także nowe serwisy w grupie - zapewniają autorzy projektu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Adrian Nowak, Dziennik Internautów: Na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju forów dla kobiet. Co skłoniło Was do stworzenia netkobiety.pl?

Faustyna Siedlecka i Łukasz Konina, netkobiety.pl: Kiedy zakładaliśmy forum, wśród naszych znajomych i koleżanek panowała opinia, że nie ma w sieci miejsca, gdzie można by kulturalnie i w miarę otwarcie porozmawiać z innymi osobami o związkach i miłości. Takie więc było od samego początku założenie serwisu - że będzie on miejscem dla wszystkich tych kobiet, które szukają w sieci czegoś więcej niż tylko lakonicznej odpowiedzi. Tak jest do dzisiaj. Nasze użytkowniczki dzielą się swoimi opowieściami i poradami, trafiając na życzliwe zrozumienie i serdeczność netkobiecej społeczności. Sądzimy, że wyróżnia nas przede wszystkim niesamowita i niespotykana gdzie indziej atmosfera i jakość tworzonej przez użytkowników treści. Porady naszych użytkowniczek czyta się z przyjemnością i można z nich sporo się dowiedzieć. Do dzisiaj ich spostrzeżenia i przemyślenia potrafią mile zaskoczyć, zdziwić lub skłonić do refleksji. Jednym słowem – mimo upływu lat wciąż jest u nas ciekawie. A to jest bardzo cenne.

Co najbardziej wyróżnia Was spośród konkurencji?

Oprócz tego, co już wymieniliśmy, można dodać jeszcze bardzo zaangażowaną społeczność i swego rodzaju międzypokoleniową synergię. Serwis jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia, co ma niewątpliwie wpływ na dojrzałość prowadzonych w nim dyskusji. Wyróżnia również brak powiązania z dużą grupą mediową, choć coraz częściej się do nas zgłaszają :-)

Czytaj także: 3 minuty dla startupu Pobli.pl (wideo)

Od jak dawna działacie? Jak duża jest społeczność waszego forum?

Działamy od 2008 roku, a odwiedza nas regularnie około 900 tys. osób miesięcznie. Wnioskujemy ze statystyk, że gdyby nie mecze i Euro być może w czerwcu osiągnęlibyśmy ten upragniony milion :-) W każdym razie na pewno mamy apetyt na jeszcze więcej i nie będziemy na tym poprzestawać.

Dla jakich kobiet przeznaczony jest serwis?

Generalnie dla każdej dojrzałej kobiety poszukującej wsparcia, porad lub po prostu serdecznej rozmowy z drugim człowiekiem.

Co okazało się największym wyzwaniem przy tworzeniu serwisu dla kobiet?

Walka z czasem, własnymi wątpliwościami, opiniami ekspertów i testami, których wyniki i tak czasami wywracały nam wszystko do góry nogami. Tworzenie serwisu od podstaw, który spełniałby wszystkie nasze nowe założenia, a jednocześnie zachowywałby dotychczasowy klimat, trwało o wiele dłużej niż zakładaliśmy.

Dzięki dofinansowaniu ze strony Miasteczka Multimedialnego przeprowadziliście wiele badań. Na czym dokładnie polegały? Planujecie kolejne projekty tego typu?

Badania dotyczyły przede wszystkim kwestii funkcjonalności oraz usabillity. Chcieliśmy przede wszystkim zaprojektować nowy serwis tak, aby był jak najbardziej optymalny dla naszych użytkowniczek. Oprócz serwisu netkobiety prowadzimy w tym momencie jeszcze 2 inne serwisy dla kobiet w ramach Grupy Netkobiety. Na szczegóły jednak jeszcze za wcześnie.

Jakie działania pochłaniają najwięcej pieniędzy podczas tworzenia tak kompleksowego serwisu? Ile osób pracuje nad forum?

W projekt było i jest zaangażowanych bardzo wiele osób, od dziennikarzy do programistów. Nie możemy też zapomnieć o naszych moderatorkach i redaktorkach, które od wielu miesięcy, a czasem nawet lat wspierają nas i użytkowniczki swoją codzienną pracą. Największym kosztem było zdecydowanie oprogramowywanie nowego serwisu oraz grafika. 

Netkobiety.pl porusza tematy z wielu dziedzin życia, w tym m.in. psychologii, miłości, rodziny czy kariery. Który z nich cieszy się największym zainteresowaniem?

Zdecydowanie rządzi - jak to w życiu - miłość :-)

W Waszym serwisie na niektóre wiadomości odpowiadają eksperci. Na wsparcie jakich osób mogą liczyć Wasze użytkowniczki?

W nowym serwisie współpraca z naszymi Ekspertami będzie miała zupełnie inną - myślę, że o wiele bardziej przyjazną dla użytkowników - formę. Do naszego serwisu dołączyło spore grono osób mających wieloletnie doświadczenie i świetne kwalifikacje z dziedziny psychologii, pedagogiki, seksuologii czy kosmetologii. Już teraz zachęcamy do korzystania z bezpłatnych porad, jakie będą oferowane naszym użytkowniczkom ze strony tych Ekspertów. 

Planujecie stworzenie tego typu portalu również dla mężczyzn?

Na razie planujemy się skupić wyłącznie na tematyce „kobiecej”. Mamy kilka nowych pomysłów z tym związanych w ramach netkobiet. Tak jak wspominaliśmy, dojrzewają jeszcze dwa serwisy tego typu, które będą na pewno tematycznym uzupełnieniem serwisu Netkobiety.

Jakie nowości pojawią się w najbliższym czasie na Waszym forum dla kobiet? Macie jakieś sugestie od forumowiczek? 

Na pewno będą to ciekawe funkcje związane z poradnictwem dla kobiet oraz wiedzą Ekspertów. Pojawi się także wiele ciekawych artykułów i kilka niespodzianek, które będziemy sukcesywnie prezentować.

www.netkobiety.pl - „Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach POIG oraz budżetu państwa, Priorytet 3 – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.1 – Inicjowanie działalności innowacyjnej. Inwestujemy w waszą przyszłość.”


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.