Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Modem ADSL, serwer ftp i drukarki w routerze bezprzewodowym ASUSa

02-08-2006, 20:54

W tym miesiącu na polskim rynku pojawi się nowy router WL-600g firmy ASUSTek Computer Inc, który jest kompletnym urządzeniem zawierającym modem ADSL oraz posiadającym funkcję serwera ftp/drukarki. WL-600g przeznaczony jest głównie do budowy domowej sieci bezprzewodowej.

WL-600g to urządzenie zgodne ze standardem UPnP IGD, które pozwala urządzeniom dzielić się tym samym adresem IP, jednocześnie grać w gry online lub rozmawiać przez VoIP. Router umożliwia szybkie podłączenie się do internetu, automatycznie wykrywając lokalne ustawienia ADSL ISP.

WL-600g oferuje funkcje Plug-n'-Share - zarówno w przypadku dysków twardych jak i drukarek, wystarczy jedynie podłączyć je do portu USB 2.0, aby umożliwić innym komputerom w sieci dostęp do tych urządzeń bez konieczności pozostawienia komputera lub serwera włączonego.

router WL-600g Zdaniem producenta warto podkreślić właściwości Plug-n'-Share, które działa jako serwer ftp, umożliwiając użytkownikom tworzenie kopii zapasowych plików ze swoich komputerów i przeglądanie poprzez otoczenie sieciowe w Windows zawartości zewnętrznych dysków twardych. Ze wszystkich tych funkcji można korzystać bez konieczności podłączenia WL-600g do systemu komputerowego.

Nowy router posiada także funkcję Game Blaster, która w zasobach sieciowych nadaje priorytet przepustowości dla gier online. Dodatkowo WL-600g umożliwia dostosowanie przepustowości do lepszego wykorzystania telefonii internetowej czy aplikacji multimedialnych.

Budowanie sieci bezprzewodowej umożliwia w opisywanym routerze system WDS. WL-600g w sprzedaży na rynku polskim pojawi się w sierpniu 2006r. Przewidywana cena detaliczna ok. 450zł.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Źródło: ASUS