Mobilne plany Google na wyciągnięcie ręki

04-11-2007, 22:50

Choć nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji, wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek Google ogłosi swoje plany związane z wejściem na rynek mobilny. W szerokim tych słów znaczeniu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kilka dni temu pisaliśmy o niepotwierdzonych jeszcze, szeroko zakrojonych planach giganta z Mountain View. Najprawdopodobniej jutro wygłoszone zostanie oficjalne oświadczenie przedstawicieli Google dotyczące strategii firmy związanej z rynkiem mobilnym.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest na co czekać. Google planuje wydanie własnej platformy mobilnej, w skład której wchodzić będzie m.in. szereg aplikacji takich jak system operacyjny, przeglądarka internetowa czy interfejs programistyczny API, który ma ułatwić tworzenie oprogramowania mobilnego.

Lista partnerów zapowiada się równie imponująco. Jako pewniaki wymieniane są takie firmy jak Intel, Qualcomm, Broadcom, Nvidia, T-Mobile, Motorola, Samsung, LG Electronics, oraz HTC. Z drugiej strony, prawie na pewno zabraknie tu równie wielkich graczy: Nokii, Apple oraz amerykańskiego operatora Verizon Communications.

Wszystko wskazuje na to, że Google zamierza stworzyć silną konkurencję dla gigantów rynku mobilnego: Microsoftu i jego systemu Windows Mobile oraz fińskiego koncernu Nokia, który ma największy udział w rozwoju systemów z rodziny Symbian.

Platforma programistyczna Google ma być projektem otwartym, dostępnym dla każdego, kto będzie chciał stworzyć własne oprogramowanie dla urządzeń mobilnych. Celem Google nie jest więc opanowanie rynku oprogramowania mobilnego. Jest nim to, na czym firma wzbogaciła się najbardziej: reklama. Rynek reklam w urządzeniach przenośnych jest jeszcze niewielki, lecz według firmy analitycznej Opus Research, do 2012 roku ma być wart ponad 5 mld dolarów. Jest więc o co walczyć.

Źródło: Yahoo


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.