Mobile TV wprowadzi telewizję mobilną w Polsce

13-12-2008, 09:30

Znamy już nazwę nowej spółki, która została powołana przez czterech operatorów komórkowych, aby wprowadzić do Polski telewizję mobilną. Wcześniej na powstanie tej spółki zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Spółka powołana przez PTC, P4, Polkomtel oraz PTK Centertel nosi nazwę Mobile TV. Celem jej założenia jest wspólny udział w ogłoszonym przez UKE konkursie na wybór operatora multipleksu świadczącego hurtowy dostęp do telewizji mobilnej DVB-H

Powołanie spółki Mobile TV jest kolejnym elementem działań polskich operatorów komórkowych na rzecz telewizji w komórce. Wcześniej zawarli oni porozumienie, na mocy którego zdecydowali się na współpracę przy opracowywaniu jednolitych standardów i szybkim wprowadzaniu na rynek nowych usług telekomunikacyjnych.  

Czterej udziałowcy spółki posiadają w niej równe prawa - po 30 udziałów stanowiących 25% kapitału zakładowego, uprawniających do 25% ogólnej liczby głosów na Zgromadzeniu Wspólników. Przedmiotem działalności będzie świadczenie usług umożliwiających dostęp do telewizji mobilnej w oparciu o technologię DVB-H lub inną.

Już wcześniej było wiadomo, że spółka powstanie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wydał zgodę na jej utworzenie, ale szczegóły dotyczące firmy nie były jeszcze znane.

Wszystkie podmioty zainteresowane dostarczaniem programów do powstającej telewizji mobilnej mogą zgłaszać swoje propozycje pod adresem e-mail: kontakt (at) tv-mobi.pl

W lutym bieżącego roku czterej operatorzy telefonii komórkowej uruchomili pierwsze w Polsce testy Cyfrowej Telewizji Mobilnej w standardzie DVB-H. Testowa emisja programów była możliwa dzięki współpracy z nadawcami telewizyjnymi oraz wsparciu UKE. Emisja programów była realizowana z nadajnika na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.


Źródło: Plus (Polkomtel)
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy