Mistrzostwa w testowaniu po raz trzeci

PATRONAT MEDIALNY 06-02-2015, 05:09

W maju 2015 r. we Wrocławiu po raz kolejny testerzy oprogramowania z całej Polski zmierzą się ze sobą w walce o tytuł Mistrzów.

TestingCup to zawody, konferencja i warsztaty dedykowane testerom oprogramowania. To wydarzenie, które za sprawą skali i pomysłowości najprawdopodobniej nie ma żadnego odpowiednika w Polsce i na świecie.

Tym razem impreza odbędzie się między 11 a 13 maja na Stadionie Wrocław.

Celem wydarzenia jest promocja Polski jako kraju z doskonałym zapleczem IT w programowaniu i testowaniu. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na pracę wykonywaną przez testerów oprogramowania i pokazać, jak znacząca jest jej rola w projektach informatycznych.  To jedna z nielicznych polskich imprez testerskich, o której mówi się i pisze poza granicami naszego kraju. Odwiedzający ją zagraniczni goście są pod wrażeniem rozmachu i jakości imprezy. Wzorzec zawodów powielają również inne kraje. Przykładem może być Belgium Testing Days 2015, które w podobnym formacie zorganizuje swoje mistrzostwa.

12 maja odbędą się zawody, podczas których w szranki staną testerzy z całej Polski. Co roku na potrzebę zawodów powstaje specjalne oprogramowanie o nazwie Mr Buggy, którego przetestowanie jest zadaniem zawodników. Warto podkreślić, że to oprogramowanie jest następnie udostępniane zupełnie za darmo i może służyć każdemu.

Podobnie jak podczas dwóch poprzednich edycji współzawodnictwo odbywać się będzie w dwóch kategoriach – zespołowej i indywidualnej. Na najlepszych testerów czekają atrakcyjne nagrody.

13 maja odbędzie się konferencja składająca się z kilku ścieżek tematycznych. Wśród prelegentów znajdą się specjaliści z kraju i zagranicy, w tym dwójka gości specjalnych - Gojko Adzic i David Burns. Imprezę zakończy ogłoszenie wyników zawodów i rozdanie nagród.

Dodatkowo 11 maja można będzie wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez gości specjalnych Mistrzostw.

Zapisy na zawody ruszają już w drugiej połowie lutego, aby nie przegapić swojej szansy na uczestnictwo zachęcamy do śledzenia strony testingcup.pl i profilu wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/TestingCup. Ci, którzy nie zamierzają rywalizować w testerskich zmaganiach, mogą wziąć udział w samej konferencji, a zawodom przyglądać się z perspektywy widza.

Jak co roku opiekę merytoryczną nad zawodami i konferencją TestingCup sprawuje portal testerzy.pl.

Testing Cup 2015


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031