Miniaturowy komputer z Linuksem za 45 dolarów. Mocny konkurent Raspberry Pi?

23-04-2013, 23:12

Tanie pecety mieszczące się w dłoni okazują się coraz popularniejsze. Na rynku właśnie pojawiło się kolejne ciekawe urządzenie tego typu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Komputer nazwany BeagleBone Black to kontynuacja znanej linii tworzonej przez Texas Instruments, która teraz ma się cechować również niską ceną. W odróżnieniu od Raspberry Pi nowy gadżet jest bardzo wydajny i dzięki wykorzystaniu ARMv7 może działać pod kontrolą Ubuntu, Androida, ale również wielu innych dystrybucji Linuksa.

BeagleBone

Miniaturowa płytka BeagleBone w nowej wersji

Mocne wnętrze minikomputera

Pod maską BeagleBone Black znajdziemy wydajny procesor ARM Cortex A8 Sitara AM335x (1 GHz), a także 512 MB pamięci operacyjnej oraz 2 GB miejsca na pliki i system. Dodatkowo nie mogło zabraknąć wejścia na kary microSD, a także portów microHDMI, Ethernet, USB 2.0 oraz aż 65 cyfrowych i 7 analogowych złączy I/O.

Osoby pasjonujące się elektroniką ucieszy również 8 modulatorów szerokości impulsów oraz 4 porty szeregowe. W cenie 45 dolarów urządzenia znajduje się również zasilacz, który w przypadku konkurencyjnego Raspberry Pi musieliśmy zdobyć na własną rękę.

Dla kogo to cudo?

:[SONDA]:Miniaturowe komputery rzadko wykorzystywane są jako zamienniki dla standardowych pecetów, na których wykonujemy pracę. Choć oczywiście całość może służyć w ten sposób, Raspberry Pi czy znacznie prostsze Arduino staje się mózgiem prostych robotów i innych elektronicznych gadżetów.

Zastosowania BeagleBone Black są właściwie ograniczone jedynie przez wyobraźnię, bo komputer może być wbudowany na przykład w naszą garderobę, a dzięki niemałej mocy obliczeniowej powinien sobie poradzić z błyskawicznym przetwarzaniem dużej ilości danych płynących z czujników. Innymi zastosowaniami, podawanymi przez twórców projektu, są na przykład drony, kontrolery oświetlenia czy nawet drukarki 3D - można być więc pewnym, że chętnych do zabawy nie zabraknie.


Źródło: Ars Technica


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.