Millenium Bank umożliwia przelew natychmiastowy do ZUS i US. NCBR i PZU współpracują ze światowymi funduszami. Startupy strategiczna dla Grupy Tauron. Przegląd #e-biznes

28-03-2017, 09:51

W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o pieniądzach dla Bin-e od InnoEnnergy, wejściu do Polski nowych funduszy kapitałowych oraz o nowych firmach zrzeszonych w Izbie Gospodarki Elektronicznej. Zapraszam do lektury.

  • Poznański startup Bin-e, twórcy inteligentnego kosza na śmieci, który ma rozpoznawać, kategoryzować i sortować śmieci, otrzymuje dofinansowanie i wsparcie merytoryczne od InnoEnergy. W ramach programu InnoEnergy Highway® twórcy otrzymają do 150 tys. euro (źródło: materiał prasowy Bin-e).
  • W Izbie Gospodarki Elektronicznej przybywa członków. Dołączyły do niej e-point SA - twórca pełnowymiarowych systemów internetowych, NaSpółę - platforma z branży sharing economy umożliwiająca podzielenie kosztów (np. wspólnych zakupów) z nieznaną sobie osobą oraz sklep salonobraczek.pl (źródło: materiał prasowy e-Izby).
  • Szerokie plany Grupy Tauron w zakresie przychodów z nowych binzesów - do 2025 roku ma on stanowić 25% przychodów Grupy. Tak zakłada Strategiczna Agenda Badawcza - dokument planistyczny dotyczący działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej w Grupie. Jednym z filarów strategii ma być działalność spółki Tauron Magenta, której celem i rolą jest współpraca ze startupami (źródło: materiał prasowy Grupy Tauron).
  • Twórcy Skype’a i AVG zainwestują w polskie startupy, rozpoczynając współpracę z Witelo Fund (funduszem powołanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i grupę PZU). Fundusz podpisał niedawno umowy z trzema światowymi funduszami Venture Capital: Atomico (utworzony przez twórcę Skype Niklasa Zennströma), Evolution Equity Partners (fundusz firmy AVG - w Polsce powstanie jego biuro) i DN Capital (źródło: materiał NCBR).
  • Klienci Banku Millennium mają możliwość realizowania przelewów natychmiastowych do ZUS, urzędów skarbowych i celnych, co daje możliwość opłacania składek, podatków i należności celnych w czasie rzeczywistym. Realizacja przelewu możliwa jest za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Millenet (źródło: materiał prasowy Millenium Bank).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930