Microsoft wyda 40 miliardów dolarów na własne akcje

23-09-2008, 19:43

Największy wykup własnych akcji ogłosił Microsoft. W ciąg najbliższych 5 lat wyda na ten cel 40 miliardów dolarów.

Największy koncern informatyczny świata śpi na pieniądzach - na 30 czerwca 2008 roku na kontach Microsoftu było 23,7 miliardów dolarów. Analitycy nie mają wątpliwości, że firma będzie musiała coś zrobić z tymi pieniędzmi. Taka ilość pieniędzy może pomóc koncernowi z podwyższeniu kursu jego akcji, które tylko w tym roku straciły prawie 30 procent swych wartości.

Firmie się we znaki dał nie tylko ogólny kryzys na rynkach finansowych, ale także nieudane przejęcie firmy Yahoo! w pierwszej połowie 2008 roku.

Plan wykupu własnych akcji wart jest około 40 miliardów dolarów i potrwać ma do 30 września 2013 roku. Firma będzie systematycznie skupować swoje akcje. Microsoft podkreślił, że plan ten jest dowodem na wiarę w długoterminowy wzrost, ma także na celu zwrócenie kapitału swoim udziałowcom. Ogłoszony przez firmę wykup akcji jest największym w historii.

Podobny plan realizuje także Hewlett-Packard, wykup jego akcji wart jest jednak 8 miliardów dolarów. Firma powiadomiła także, że w wyniku połączenia z EDS zredukuje zatrudnienie o 24,6 tys. osób - pisze BBC.


Następny artykuł » zamknij

Nowy system komentarzy w DI

Źródło: Microsoft, BBC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Microsofttag akcje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy