Microsoft: Słaba sprzedaż Kinecta w Japonii

16-09-2011, 12:45

Popularny gadżet umożliwiający sterowanie grami za pomocą gestów nie sprzedaje się w Japonii tak dobrze, jak chciałby tego Microsoft.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Takashi Sensui, szef japońskiej części Microsoftu zajmującej się rozrywką, w rozmowie z Wall Street Journal nie ukrywał słabej sytuacji produktów firmy.

Czytaj także: Metro w Windows 8 bez Flasha

Sonda
Korzystałeś kiedyś z kontrolera Kinect?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Żeby być szczerym, sprzedaż Kinecta w Japonii była słabsza, niż oczekiwaliśmy, jednak otrzymujemy dobre recenzje od użytkowników, którzy zdecydowali się na jego zakup - powiedział Sensui. Przedstawiciel Microsoftu dodał, że również sprzedaż konsoli Xbox 360 na tamtym rynku nie jest zadowalająca.

Warto przypomnieć, że Kinect pobił w 2010 roku rekord Guinessa, stając się najszybciej sprzedającym się urządzeniem elektronicznym skierowanym do klientów detalicznych. W tej kategorii udało mu się wyprzedzić nawet wcześniejszych liderów od Apple'a - iPhone'a oraz iPada.

Problemy Microsoftu na rynku gier w Japonii wynikają przede wszystkim z bardzo silnej konkurencji, która wywodzi się z tamtego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj produkty Sony oraz Nintendo. Mimo to od 2005 roku gigant z Redmond zdołał Japończykom sprzedać ponad 55 milionów Xboksów 360. Kontroler Kinect, choć spotkał się z mniejszym zainteresowaniem konsumentów, trafił do ponad 10 milionów nabywców.

Czytaj także: Windows 8 z wbudowaną obsługą Xbox LiveSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.