Microsoft radzi: Zamiast wgrywać Facebook Home, kupcie telefon z Windows Phone

07-04-2013, 22:01

Ktoś posłucha rady Microsoftu?

- Użytkownicy Androida wiedzą, że ta platforma jest już wystarczająco skomplikowana i bez dodatkowej nakładki - twierdzi przedstawiciel Microsoftu Frank X. Shaw na oficjalnym blogu firmy. Jego zdaniem cały koncept Facebook Home to nic innego jak kopia... Windows Phone'a.

Lumia 920Facebook skopiował pomysł Microsoftu?

Zdaniem Microsoftu, ostatnia prezentacja rozwiązania Facebook Home "była niezwykle podobna do premiery Windows Phone'a dwa lata temu". Warto przypomnieć, że społecznościowy gigant pokazał w tym tygodniu nakładkę dla urządzeń z Androidem, która stawia Facebooka i funkcje komunikacyjne w centrum uwagi.

- Kiedy siadaliśmy z pustą kartką papieru i projektowaliśmy Windows Phone'a, napisaliśmy na niej trzy słowa: umieśćcie ludzi na pierwszym miejscu - czytamy na blogu Microsoftu. Shaw uważa, że Facebook Home jest po prostu przeniesieniem filozofii Windows Phone'a do Androida. Jego zdaniem platforma Google'a potrzebowała tego typu nowości, jednak nawet z rozwiązaniem Zuckerberga nie może dorównać systemowi Microsoftu.

- Pomimo tego, że gratulujemy Facebookowi prac, które dadzą niektórym użytkownikom Androida smak tego, jak może wyglądać telefon zorientowany na ludzi, delikatnie sugerowalibyśmy jednak zapoznanie się z faktycznymi doznaniami tego typu i kupno smartfona z Windows Phone - radzi na swojej stronie Microsoft. Pytanie, czy użytkownicy faktycznie posłuchają zaleceń firmy. Dotychczasowa kiepska sprzedaż urządzeń z tym systemem zdaje się wskazywać na coś innego.


Źródło: BGR
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy