Microsoft prezentuje nowe funkcje Hotmaila

04-10-2011, 09:06

Wyszukiwarkowy gigant ma nadzieję, że dzięki nowościom będzie mógł lepiej konkurować z coraz popularniejszym Gmailem.

Poczta elektroniczna giganta z Redmond w ostatnim czasie traciła przewagę w stosunku do Gmaila. Hotmail wciąż pozostaje jednak najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu, a Microsoft chce przywrócić mu dawny blask.

Czytaj także: Koniec z "oczywistymi" hasłami w Hotmailu

- Naprawdę nieco się zagubiliśmy. Pojawił się Gmail, który robi świetne rzeczy głównie w związku z gromadzeniem wiadomości i to było dla nas bardzo niszczące - powiedział przedstawiciel Microsoftu w rozmowie z serwisem WinRumors. - Zgubiliśmy gdzieś nasze skupienie na końcowym użytkowniku. Zauważyliśmy to i zrozumieliśmy, że musimy dokonać wielu zmian.

Skruszony Microsoft nie rzucał słów na wiatr. Już w najbliższym czasie użytkownikom zostanie oddany szereg nowych funkcji, które w nieco innej formie odnaleźć możemy również w Gmailu. Najważniejszą z nich są "Kategorie", które mają być odpowiedzią na "Etykiety" z poczty wyszukiwarkowego giganta.

Korporacja z Redmond zauważyła również, że potrzebne są rozwiązania, które umożliwią lepsze zarządzenie skrzynką odbiorczą. Zamiast "Priority Inbox" internauci korzystający z Hotmaila dostaną jednak wyłącznie możliwość przypinania pineską najważniejszych e-maili, które wyświetlane będą w górnej części okna.

Kategorie w Hotmailu
fot. WinRumors - Kategorie w Hotmailu
Hotmail, który na początku roku wzbogacił się o obsługę aliasów, będzie teraz domyślnie wykorzystywał również SSL. W lipcu Microsoft zapowiedział, że usługa nie będzie także pozwalała na używanie "oczywistych haseł", co często znacznie ułatwiało przejęcie konta włamywaczom.

Czytaj także: Czat z Facebooka w Hotmailu teraz dla wszystkich użytkowników


Źródło: WinRumors
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031