Microsoft potwierdza Windows 8 beta w lutym 2012

07-12-2011, 19:20

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami Microsoft potwierdził, że na nową wersję testową Windowsa nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wcześniej serwis WinRumors informował, że pierwsza beta nowego systemu mogłaby zostać zaprezentowana tuż po targach CES, a zatem jeszcze pod koniec stycznia. Choć dla Microsoftu obecnie każdy dzień zwłoki jest bardzo niekorzystny, nie wiadomo, czy finalne wydanie systemu udostępnione zostanie jeszcze w 2012 roku.

Czytaj także: Coraz mniej użytkowników chce Windowsa na tabletach

Deweloperska wersja poglądowa Windowsa 8 została do tej pory pobrana ponad 3 miliony razy, jednak system bardzo odbiega od finalnego produktu. Kolejne wydanie, które pojawi się za dwa miesiące, ma być znacznie bliższe gotowego systemu i choć prace nad produktem Microsoftu są bardzo zaawansowane, wciąż wiemy stosunkowo niewiele na jego temat.

Najwięcej pytań rodzi wersja ARM, która może nie być wyposażona w znany od wielu lat "okienkowy" pulpit Windowsa. Zamiast tego korporacja z Redmond mogłaby się skupić na lepszej implementacji Metro, które na urządzeniach przenośnych z dotykowym ekranem prawdopodobnie i tak wykorzystywane byłoby najczęściej.

Według firmy badawczej IDC nowy system Microsoftu może mieć problemy z ekspansją zarówno na tabletach, jak i standardowych pecetach. Posiadacze Windowsa 7 są w dużej mierze zadowoleni ze swojego systemu, zatem trudno będzie ich nakłonić do aktualizacji. Jeszcze trudniejsze może być konkurowanie z iOS oraz Androidem na nowoczesnych urządzeniach przenośnych.

Czytaj także: Windows 8 będzie miał problemy na pecetach?


Źródło: The Verge


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.