Microsoft oficjalnie żegna Internet Explorera 6

03-01-2012, 19:19

Przeglądarki zaprezentowanej niemal 10 lat temu używa już mniej niż 1% mieszkańców Polski - poinformował Microsoft.

W ostatnich miesiącach gigant z Redmond dokładnie obserwował malejącą popularność Internet Explorera 6. W tym przypadku niechęć do produktu Microsoftu wcale nie martwi jednak jego pracowników.

Czytaj także: Facebook wycofuje się ze wspierania IE7

IE6 udostępniony niemal 10 lat temu nie obsługuje poprawnie większości popularnych narzędzi webowych. Jego utrzymująca się popularność niemal wstrzymywała rozwój internetu, a wielu programistów stron zmuszała również do dodatkowej pracy.

Według Microsoftu poza Stanami Zjednoczonymi - również w Austrii, Polsce, Szwecji, Danii, Finlandii oraz Norwegii - przeglądarka IE6 może się pochwalić udziałami w rynku mniejszymi niż 1%. Program, który nie obsługuje nawet kart, wciąż wykorzystywany jest przez dziesiątki tysięcy osób, co również może zaskakiwać.

Popularność IE6 na świecie
fot. - Popularność IE6 na świecie
- Nie udałoby nam się tego osiągnąć bez wsparcia społeczności i partnerów naszego odliczania IE6 - napisał Microsoft, odnosząc się do witryny, gdzie można śledzić malejącą popularność przeglądarki. - Od czasu, gdy uruchomiliśmy odliczanie, odwiedziło je ponad 2,75 miliona unikalnych użytkowników, którzy wyświetlili 5,6 miliona stron.

Czytaj także: Windows Phone wzbogaci się o automatyczny backup?


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy